A A+ A++

Podczas projektowania schroniska, poza odpowiednim układem funkcjonalnym należy zadbać o taką aranżację łazienki w której goście będą czuć się komfortowo. Jak stworzyć miejsce do którego turyści będą chętnie wracać? W artykule podpowiadamy, jak zaprojektować łazienkę w schronisku turystycznym.

Nocleg w schronisku turystycznym ma wiele plusów. O świcie pozwala nam na wypicie porannej kawy w otoczeniu pięknych widoków, po wieczornych wędrówkach daje nam możliwość przyglądania się niezwykłym zachodom słońca. Schroniska położone blisko szlaku pozwalają na rozpoczęcie wędrówki w atrakcyjnym miejscu, oszczędzając nasz czas i siły. Poza normami, które muszą spełniać projekty schronisk turystycznych, warto zadbać o ciekawy wystrój wnętrz, który z pewnością wpłynie na komfort turystów. Jednym z najważniejszych miejsc podczas urządzania wnętrz tego typu wnętrz jest łazienka. Co warto wziąć pod uwagę wykańczając łazienkę w schronisku turystycznym?

Przykład aranżacji łazienki zbiorowej w schronisku turystycznym. Fot. Cersanit

Łazienka zbiorowa lub pokój z łazienką

W schroniskach turystycznych najczęściej mamy do wyboru kilka miejsc do zakwaterowania. Jeśli w góry wybieramy się z większą ekipą najczęściej wynajmujemy duży pokój, ze zbiorową łazienką. W przypadku poszukiwania bardziej kameralnego wypoczynku, czy wędrowania z małymi dziećmi zazwyczaj decydujemy się na pokój z łazienką. Obie łazienki należy zaprojektować zgodnie z normami zawartymi w odpowiednich rozporządzeniach.

Niezbędne wyposażenie

Dbając o komfortowy wypoczynek w schronisku turystycznym, wnętrza łazienek powinny być zaprojektowane w przyjazny, komfortowy sposób.

Strefa umywalkowa

W łazience przeznaczonej dla kilku osób zadbajmy o odpowiednią odległość między umywalkami, wynoszącą min. 30 cm. Aranżując strefę umywalki warto stworzyć miejsce na przechowywanie, przydatne mogą okazać się umywalki z szafką kupowane w zestawie. Praktycznym rozwiązaniem są także szafki łazienkowe z lustrem, które pozwalają na pełne wykorzystanie przestrzeni na ścianach.

Strefa prysznicowa

Aranżując strefę prysznica warto rozważyć montaż kabiny prysznicowej bez brodzika. Takie rozwiązanie jest łatwe do utrzymania czystości. Natryski prysznicowe możemy zaprojektować we wnękach, tworząc wygodną strefę kąpieli. Wybierając wyposażenie prysznica z wielką uwagą powinniśmy także podejść do wyboru armatury. W przypadku miejsc, które są mocno eksploatowane należy wybrać solidne rozwiązania, dobrze sprawdzą się gotowe zestawy prysznicowe łączące deszczownicę, kolumnę i baterię.

odpływ liniowy pod prysznicem

Praktycznym rozwiązaniem w strefie prysznica jest montaż odpływu liniowego w posadzce. Fot. Domni.pl

Toalety

Podczas wykańczania łazienki w schroniskach turystycznych mamy do wyboru standardowe kompakty wc lub miski montowane na stelażach podtynkowych. Wybierając ceramikę łazienkową, warto wybrać miski i kompakty wc bezkołnierzowe. Brak wewnętrznych rantów sprawia, że tego typu ceramika jest łatwa do utrzymania w czystości. Podczas zakupu ceramiki łazienkowej zwróćmy uwagę na dodatkowe powłoki antybakteryjne oraz to, czy w komplecie zawarta jest wolnoopadająca deska toaletowa.

Pozostałe udogodnienia

Podczas wykończenia łazienki w schronisku turystycznym warto zadbać również o pozostałe wyposażenie: akcesoria, meble łazienkowe, dodatki. Znajdźmy miejsce na wygodne odłożenie rzeczy, kosmetyczki, niezbędnych przyborów kąpielowych. Jeśli mamy niewiele miejsca , nad umywalką wstawmy lustro z półką, pod prysznicem koszyk na żel pod prysznic, czy szampon. Zadbajmy także o wieszaki na ręczniki i bieliznę osobistą. Odpowiednio dobrane wieszaki i haczyki do ręczników poza praktyczną funkcją, mogą stać się ciekawym dodatkiem w projektowanym wnętrzu.

podtynkowe baterie w łazience

Wybierając materiały wykończeniowe wybierzmy produkty łatwe do utrzymania w czystości: płytki ceramiczne, baterie podtynkowe. Fot. Nowa Gala

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGłosowanie nad “lex TVN”. Poseł opozycji: Nie jestem spokojny
Następny artykułMarcin Ociepa składa dymisję. Zostanie w klubie PiS?