Każdy marzy o idealnie urządzonej kuchni. Wiele zależy od tego, jaka jest jej powierzchnia. Chodzi o to, by przebywanie w kuchni było przyjemne. Ta przestrzeń, zazwyczaj wykorzystywana do przygotowywania posiłków, może mieć różne aranżacje. To zależy od tego, jakie kto ma wyobrażenie od swojej kuchni. Ogromną rolę odgrywają nowoczesne lodówki. Trudno jest sobie wyobrazić ich brak. W artykule podpowiadamy, jakie lodówki wybierać: wolnostojące czy lodówki do zabudowy.
1. Wybór kategorii lodówki
2. Dla kogo lodówki do zabudowy? Jaka do zabudowy lodówka?
3. Czy pojemność użytkowa zamrażalki ma znaczenie?
W dzisiejszych czasach każdy może mieć świetną lodówkę. Przy wyborze tego urządzenia wcale nie musi wchodzić w grę najniższa cena. Liczy się renoma danej marki, a także dodatkowe funkcje i informacje zawarte na etykiecie energetycznej. Przykładem są cieszące się ogromną popularnością lodówki do zabudowy. Produkt tego rodzaju jest idealny do każdego mieszkania lub domu. W szczególności jest rekomendowany wszędzie tam, gdzie w planach są meble kuchenne na wymiar lub takowe już się w kuchni znajdują. Jeśli lodówka pod zabudowę ma być ustawiona w meblach gotowych, przed jej zakupem koniecznie trzeba znać wymiary (zarówno zabudowy, jak i lodówki pod zabudowę).
Wybór kategorii lodówki
Konsumenci bardzo często się zastanawiają, jaką lodówkę kupić. Można zdecydować się na lodówki wolnostojące lub do zabudowy — lodówki tego typu jak najbardziej odnajdą się wszędzie tam, gdzie w planach nie ma mebli kuchennych wytwarzanych w sposób masowy. W Polsce dużą sympatią cieszą się lodówki Electrolux. Ta marka jest na rynku od wielu lat. Oznacza to, że Polacy mają do niej bardzo duże zaufanie. Wiedzą, że firma produkuje urządzenia AGD najwyższej jakości. Są to lodówki atrakcyjne nie tylko pod względem użytkowym, ale i designerskim. Gdy w grę wchodzą standardowe lodówki, które nie będą stały w zabudowie, ich wygląd ma ogromne znaczenie. Lodówka może zachwycać swoim wyglądem. Może też prezentować się zwyczajnie. Istotna jest między innymi pojemność użytkowa chłodziarki. Singiel może wybrać dla siebie niewielką lodówkę, ale duża rodzina powinna zamówić produkt, który pomieści zapasy żywności co najmniej na kilka dni. Nikt przecież nie chce codziennie chodzić do sklepu po artykuły spożywcze. Klienci bardzo często chcą lodówki z systemem No Frost. Może być dla nich ważne położenie zamrażarki (na dole lub na górze). Istotny jest również poziom hałasu dB. Dla przykładu muzycy mogą mieć z tym największy problem. Dla nich nawet lodówka powszechnie uznawana za cichą może być zbyt głośna. Oni po prostu mają wyjątkowy słuch. Dźwięki wydawane przez lodówki do zabudowy muszą być w tym przypadku ograniczone do minimum. Obecnie to, co jest mocno brane pod uwagę przez konsumentów, to klasa energetyczna. Lodówka nie może generować zbyt dużych rachunków za zużycie energii elektrycznej, gdyż aktualnie trwa kryzys energetyczny i ceny prądu poszybowały mocno w górę. Ewentualnie można zdecydować się na lodówkę, która ma nieco mniejszą pojemność. Konsumenci oczekują, że lodówka będzie łatwa do utrzymania w czystości. W tym przypadku rekomendowany jest pełny No Frost. Dzięki temu w ogóle nie wymaga rozmrażania. Musi mieć odpowiednią ilość półek i szuflad. Żywność przechowywana w lodówkach powinna dłużej zachowywać swoją świeżość.
Dla kogo lodówki do zabudowy? Jaka do zabudowy lodówka?
Jeśli chodzi o lodówki do zabudowy, są one niekwestionowanym hitem. Lodówka pod zabudowę jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają duże wymagania związane z aranżacją i funkcjonalnością swojej kuchni. Lodówki w zabudowie kuchennej jak najbardziej mogą mieć system No Frost i mieć odpowiednią dla każdego gospodarstwa domowego klasę energetyczną. Gdy barny jest pod uwagę No Frost, poziom hałasu również może być niski. Produkty tego rodzaju mogą być ciche, ale trzeba wybrać właściwe oznaczenie dB. Tak samo jest zresztą przy lodówkach wolnostojących. Montaż lodówki można zlecić lub ewentualnie każdy może samodzielnie sobie radzić z tą czynnością. Warto pamiętać, że lodówki do zabudowy mogą mieć funkcje dodatkowe typu funkcja szybkiego chłodzenia.
Czy pojemność użytkowa zamrażarki ma znaczenie?
Zamrażarka ma na celu przechowywanie żywności, która nadaje się do mrożenia. Przykładowo może to być surowe mięso, ryby, warzywa i lody. Do 2020 roku nikt nie zastanawiał się nad robieniem większych zapasów żywności. W sklepach można było wszystko kupować na bieżąco. Co więcej, mrożonek nie można też przechowywać w nieskończoność. Gigantyczna osobna zamrażarka w domu nie była więc potrzebna. Bardziej sprawdzała się w gastronomii niż na użytek prywatny. Niestety, nastały czasy pandemii, gdzie w początkowej fazie był problem z wychodzeniem do sklepu. Ludzie stali pod sklepami w kolejkach, gdyż ograniczano liczbę osób w sklepach. Konsumenci zaczęli doceniać zamrażarki o większej pojemności. Chociaż odwołano już stan epidemii, to teraz Polacy mają do czynienia z innym problemem. Co chwila wzrastają ceny żywności, przez co konsumenci są chętni do robienia większych zapasów produktów spożywczych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS