A A+ A++

Przedsiębiorca powinien złożyć wniosek o zmianę układu, kiedy już wie, że nie będzie w stanie spłacać wierzycieli, a nie dopiero wtedy, gdy przestaje regulować należności.

Zatwierdzenie układu to zwykle ten moment w postępowaniach restrukturyzacyjnych, kiedy dłużnik może ze spokojem odetchnąć pełną piersią. Postępowanie ulega zakończeniu, brak jest już ograniczeń w wykonywaniu zarządu nad przedsiębiorstwem, a realizowane środki restrukturyzacyjne powinny przywrócić w firmie na tyle stabilną sytuację, że można z powrotem skupić się wyłącznie na prowadzeniu biznesu. Pozostaje jedynie spełnić zamrożone dotychczas zobowiązania wobec swoich wierzycieli – zgodnie z tym, co zostało im obiecane w układzie.

Czytaj także:

Koronawirus: restrukturyzacja ochroni przed upadłością

Nieprzewidzialne zdarzenia

Układy często jednak realizowane są przez kilka lat i nawet najbardziej zapobiegliwy doradca restrukturyzacyjny, o ile nie jest jasnowidzem, nie będzie w stanie przewidzieć w opinii o możliwości wykonania układu zdarzeń, które mogą sprawić, że nie wszystko będzie szło tak, jak powinno. Takie nieprzewidywalne zdarzenia zwykło o…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd 28 grudnia kwarantanna narodowa. Sylwestrowej zabawy nie będzie
Następny artykułMaseczki w miejscu pracy – co na to prawo?