Nadejście sezonu jesienno-zimowego wcale nie musi oznaczać rezygnacji z jazdy na motocyklu. Jedno jest pewne – należy zadbać o swój komfort termiczny, a to wcale nie jest trudne! Producenci oferują szeroki wybór odzieży, która sprawdzi się zarówno w deszczu, jak i przy niskich temperaturach. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.
Jak się ubrać na motocykl turystyczny w deszczową pogodę?
W większości przypadków motocykliści stawiają na odzież z wodoodporną membraną. Membrana zazwyczaj stanowi wewnętrzną, wypinaną część kurtki. Zaletą takiego rozwiązania jest brak konieczności zdejmowania kurtki po ustaniu deszczu. Niestety zewnętrzna warstwa kurtki i tak namaka, więc po zakończonej podróży warto obie warstwy suszyć osobno.
W czasie wielkiej ulewy można postawić na klasyczną kurtkę przeciwdeszczową – na pewno zabezpieczy przed przedostawaniem się wody. Niemniej jednak przeciwdeszczówka ma pewną istotną wadę. Nie przepuszcza powietrza i uniemożliwia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.
Szukasz funkcjonalnych, a jednocześnie niedrogich rozwiązań? Dobrym wyborem będzie tekstylna kurtka motocyklowa Ozone Tour III z meshową podszewką i wodoodporną membraną Reissa. Model posiada odpinaną wiatroszczelną podpinkę ocieplającą ThermoLite. Pełen komfort termiczny gwarantuje 8 kanałów wentylacyjnych.
Warto wspomnieć o certyfikowanych ochraniaczach łokci i barków CE-level 1 oraz elementach odblaskowych Reflective. Dodatkowo zadbano o możliwość regulacji położenia ochraniaczy, co umożliwia doskonałe dopasowanie. O wysokiej jakości wykonania świadczą również podwójne i potrójne szwy wzmacniające materiał. Kurtkę Tour III można łatwo podpiąć do spodni.
Kurtka Tekstylna Ozone Tour III
Jak się ubrać na motocykl 125 – praktyczne wskazówki
Jeździsz po mieście na 125-tce lub poruszasz się na skuterze? Niewielka moc silnika nie zwalnia z obowiązku zaopatrzenia się w profesjonalną odzież motocyklową, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Pamiętaj, że w sklepach znajdziesz obecnie szeroki wybór ubrań, które na pierwszy rzut oka przypominają codzienną garderobę.
Są jednak produkowane z materiałów odpornych na ścieranie i wyposażone w ochraniacze. Jeśli szukasz pomysłu jak ubrać się na motocykl za niewielkie pieniądze, zajrzyj tutaj: dobresklepymotocyklowe.pl/wiedza/post/tani-stroj-na-motocykl-jak-sie-ubrac-w-czasach-kryzysu-za-male-pieniadze.
Specjaliści Dobrych Sklepów Motocyklowych przygotowali dla Ciebie zestawienie tanich, a jednocześnie funkcjonalnych i wytrzymałych akcesoriów.
Jak się ubrać na motocykl zimą – dobra bielizna termoaktywna
Na początku warto odróżnić bieliznę termiczną od termoaktywnej. Bielizna termiczna to tak naprawdę bardzo szeroka grupa produktów odzieżowych. Jej zadaniem jest utrzymanie optymalnej temperatury ciała i zapewnienie skutecznej ochrony przed deszczem, wiatrem i chłodem. Jednocześnie nie umożliwia odpowiedniej wentylacji i sprawnego odprowadzania wilgoci.
Bielizna termoaktywna chroni przed niskimi temperaturami, a ponadto zapewnia wentylację i odprowadzanie wilgoci. Specjalny materiał pozwala na odprowadzanie potu z powierzchni skóry i przenoszenie go na powierzchnię, skąd wilgoć odparowuje.
Co zatem warto kupić? Na początek przedstawiamy koszulkę termoaktywną z długim rękawem Rebelhorn Therm II, przeznaczoną do użytku w temperaturze od -20°C do +20°C. Została uszyta z cienkiego, rozciągliwego w każdym kierunku materiału. Brak szwów z pewnością podnosi komfort użytkowania, nawet w długiej trasie.
Koszulka termoaktywna z kominiarką Rebelhorn Therm II
Przy niskich temperaturach warto założyć także spodnie termoaktywne, przykładowo Rebelhorn Therm II. Błyskawicznie odprowadzają wilgoć i utrzymują komfort termiczny. Sprawdzą się również do biegania czy jazdy na nartach.
Spodnie Termoaktywne Rebelhorn Therm II
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS