A A+ A++

Udostępnij

Przygotowanie do egzaminu maturalnego stanowi wyjątkowe wyzwanie dla większości przyszłych maturzystów. Już na początku procesu nauki pojawia się wiele istotnych pytań. Większość uczniów wciąż kieruje swój wzrok w kierunku tradycyjnych zbiorów zadań maturalnych w formie wydrukowanej. Naturalnie przez wiele lat to zbiory były głównym i jedynym źródłem zadań dla maturzystów.

Dlaczego maturzyści nie szukają innych opcji?

Odpowiedź jest dość prosta – do tej pory brakowało alternatyw. Wydawnictwa od lat koncentrują się na tworzeniu różnorodnych zestawów zadań maturalnych z wielu przedmiotów, jednak ich ograniczeniem od zawsze jest forma druku.

Wszystko to jednak zmieniło się w roku 2023, gdy pojawił się portal „Więcej niż Matura„. Proponuje on nowoczesne i testowane w środowisku medycznym od lat rozwiązanie dla przygotowujących się do matury z biologii i chemii. Nauka na ich Kursie maturalnym z Biologii i Kursie maturalnym z Chemii opiera się na 3 głównych elementach: nauce teorii, rozwiązywaniu zadań maturalnych oraz wbudowanych korepetycjach.

Jak Więcej niż Matura wykorzystuje technologię? W jaki sposób zmienia to sposób pracy z zadaniami maturalnymi? Kursy na portalu zawierają interaktywną bazę zadań maturalnych. Czym dokładnie ona jest i jak działa?

To aplikacja umożliwiająca rozwiązywanie zadań w 3 trybach: samodzielnie, ze wskazówkami i z wyjaśnieniem krok po kroku. Co więcej, każdy uczestnik kursu może samodzielnie napisać swoje rozwiązanie zadania maturalnego, a egzaminator maturalny oceni je za pośrednictwem platformy e-learningowej i wskaże, czy uczeń zdobyłby punkty na egzaminie lub wskaże, co trzeba poprawić.

To rewolucyjne podejście, zwłaszcza, że uczniowie mogą wykonywać te czynności w nieograniczonej liczbie razy i w dowolnym czasie, niezależnie od tego gdzie i kiedy się uczą. Tego typu usługa do tej pory była dostępna jedynie na relatywnie drogich korepetycjach i nie pozwalała jednocześnie na tak wiele.

Koszt dostępu do kursu i bazy WNM jest porównywalny z ceną jednej godziny prywatnych korepetycji. A mowa tutaj o wielu godzinach miesięcznie, jakie nauczyciel poświęci na odpowiadanie na pytania 1 ucznia. Na portalu “Więcej niż Matura” nauczycieli i egzaminatorów jest wielu i mają oni specjalne narzędzie do zarządzania i dzielenia się pracą, a nawet wzajemnych konsultacji przy udzielaniu maturzystom odpowiedzi.

Technologia zastosowana w „Więcej niż Matura” pozwala na znacznie więcej niż tradycyjne zbiory zadań czy indywidualne korepetycje. Każdy uczeń ma stały dostęp do statystyk i analiz swoich rozwiązanych zadań. Może zobaczyć, w których dziedzinach radzi sobie dobrze, a w których gorzej, co pozwala mu określić, nad czym jeszcze musi popracować.

Nie dotyczy to tylko podziału na zagadnienia, ale też wąskie typy zadań, w jakich uczeń najczęściej popełnia błędy. Na ich podstawie uczniowie mogą wygenerować zestaw zadań maturalnych, które pomogą im przezwyciężyć napotkane trudności.

Baza zadań „Więcej niż Matura” zawiera pełną teorię potrzebną do rozwiązania zadań. Każde zadanie jest szczegółowo wyjaśniane krok po kroku, a do każdego kroku dołączone są dodatkowe materiały w formie przypisów, ilustracji i linków do odpowiednich części teoretycznych. Pozwala to uczniom zgłębiać teorię w miarę rozwiązywania zadań, bez konieczności szukania informacji w podręcznikach lub w Internecie.

Co ważne, baza zadań „Więcej niż Matura” stanowi integralną część kursów. Dzięki temu cała nauka może odbywać się w jednym miejscu, zastępując podręczniki, tradycyjne zbiory zadań i indywidualne korepetycje. To prawdziwa rewolucja w edukacji, która jest niezwykle spersonalizowaną formą kształcenia, zwiększającą efektywność nauki i w dodatku dostępną w bardzo przystępnej cenie, co jest możliwe właśnie dzięki mądremu zastosowaniu technologii. Wszystko to nie tylko przekłada na wyniki matury, też ale zmienia sposób, w jaki uczniowie do tej pory myśleli o swoich przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.


Najnowsze realizacje wideo

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBankowcy dla cyberedukacji: oszustwa na rynku Forex
Następny artykułSzkolenia dla KGW i innych NGO – jesień 2024