Kwestią podstawową jest profilaktyka – czyli noszenie odpowiednio dobranego, wygodnego obuwia. Należy unikać zbyt ciasnych, wąskich, jak i luźnych butów oraz wielogodzinnego chodzenia w szpilkach.
Domowe usuwanie odcisków – najpierw odpowiednia pielęgnacja
Do domowego usuwanie odcisków konieczna będzie odpowiednia pielęgnacja stóp. Regularne nawilżanie skóry i jej złuszczanie pomoże zapobiegać nagromadzaniu się zrogowaciałego naskórka. Raz w tygodniu dobrze jest wymoczyć stopy w wodzie z dodatkiem zmiękczającej soli czy płynu, a także usunąć naskórek specjalną tarką lub pumeksem. Warto stosować produkty do stóp, które w składzie posiadają:
-
mocznik,
-
rumianek,
-
glicerynę,
-
alantoinę,
-
witaminę A
-
kwas salicylowy.
Zadbaj o prawidłową pielęgnację stóp123RF/PICSEL
Plastry i okłady na odciski
Skutecznymi, domowymi sposobami na odciski są okłady:
Opatrunek należy zmieniać dwa razy dziennie, aż do całkowitego usunięcia stwardniałego miejsca.
Metodą walki z odciskami jest również stosowanie skarpetek złuszczających, zawierających kwasy roślinne i mocznik. Działają one zmiękczająco na skórę stóp, niwelują zrogowaciały naskórek i zgrubienia. Regularne poddawanie się takiemu zabiegowi zmniejszy prawdopodobieństwo powstawania nowych odcisków, ale również przyniesie ulgę dla suchych, popękanych pięt.
Aspiryna na odciski – szybki sposób na pozbycie się problemu
Kolejnym sposobem jest rozdrobnienie aspiryny w małej ilości wody, nałożenie powstałej papki na odcisk i pozostawienie pod folią na około 20 min. W tym czasie skóra ulegnie zmiękczeniu i łatwo będzie można ją usunąć (np. tarką).
Odmładzająca, napinająca skórę maseczka do twarzyInteria DIY
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS