A A+ A++

Dopłaty przepadają również jeżeli wygaśnie spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu ustanowione w związku z wkładem do spółdzielni pokrytym przy pomocy kredytu „Na start”.

Nie prowadź działalności gospodarczej w domu kupionym za kredyt „Na start”

Dopłaty przepadają również w razie zmiany sposobu użytkowania lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (lub części) w sposób uniemożliwiający zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych. Czyli w mieszkaniu lub w domu kupionym w ten sposób nie należy rejestrować działalności gospodarczej czy spółki, bo zmienia to sposób użytkowania lokalu. Można natomiast podać adres takiego mieszkania jako korespondencyjny.

Nie można także wynajmować takiego mieszkania czy domu. Wynajmowanie oznacza przepadek dopłat, i to zarówno w przypadku wynajęcia całości, jak i części nieruchomości. Nie oznacza to natomiast, że nie może się wprowadzić rodzina czy partner lub partnerka (jeżeli z kredytu „Na start” skorzystała osoba w stanie wolnym).

Nie kupuj innej nieruchomości mieszkalnej

Nabycie kolejnego mieszkania czy domu powoduje utratę dopłat wynikających z zasad kredytu „Na start”. Dotyczy to kupowania mieszkania, domu jednorodzinnego, jak i nabywania spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego itp. Od tej zasady jest jednak wyjątek – otrzymanie nieruchomości w spadku nie pozbawi beneficjenta pomocy państwa praw do niej.

Inne powody utraty dopłat do kredytu „Na start”

Dopłaty można stracić także w sytuacji, gdy życiowe zakręty doprowadzą kredytobiorcę do upadłości. Prz … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZałożenia programu in vitro już znane. Start programu w czerwcu
Następny artykułPuchar Polski: Kibice Wisły Kraków pojadą do Warszawy. Jest zgoda PZPN