A A+ A++

Na co zwrócić uwagę, kupując olejki do aromaterapii?

Jeśli zamierzasz rozpocząć swoją podróż wśród zapachów i medycyny naturalnej, warto na początku poznać kilka zasad. Przede wszystkim, nie kupuj olejków w kwiaciarniach lub osiedlowych sklepikach z drobiazgami. W takich miejscach sprzedawane są zwykle olejki zapachowe, a nie eteryczne. Wybierając olejki, zaufaj sprawdzonym dostawcom, takim jak Zdrowy Sklep https://zdrowy.sklep.pl/kategoria/olejki-eteryczne. Znajdziesz tam wysokogatunkowe produkty od certyfikowany producentów, które posiadają w pełni naturalny skład. Tylko takie olejki eteryczne zagwarantują Ci właściwe i bezpieczne działanie. W olejkach zapachowych znajdziesz natomiast oleje niskiej jakości, a nawet szkodliwe metale ciężkie.

Sposoby stosowania olejków

Najpopularniejszą formą stosowania olejków eterycznym jest aromatyzacja, do której najlepiej nada się dedykowany, specjalistyczny dyfuzor z oferty Zdrowego Sklepu https://zdrowy.sklep.pl/. Zapewni  równomierne i długotrwałe rozproszenie substancji w pomieszczeniu, a dodatkowo je nawilży. To najbezpieczniejszy sposób użytkowania olejków, ponieważ ultradźwięki rozbijają cząsteczki wody i oleju, dzięki czemu mogą się one połączyć.

W przypadku kąpieli olejek będzie miał już bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego należy zwrócić uwagę na jego stężenie. Olejek eteryczny należy rozcieńczyć w oleju bazowym np. arganowym, migdałowym lub kokosowym. W sieci znajdziesz porady, aby olejki pomieszać tylko z solą himalajską, ale wiedz, że sól szybko się rozpuści, a wówczas olejki w dużym stężeniu przylgną do Twojej skóry i mogą ją podrażnić. Zastanawiasz się, jakie olejki wybrać? Na początku spróbuj znanych i sprawdzonych olejków, np. lawendowego (https://zdrowy.sklep.pl/olejek-eteryczny-lawendowy-lawenda-organiczny-instytut-aromaterapii). Koi nerwy, uspokaja i odpręża – świetnie nada się więc na relaksującą kąpiel. 

Olejek możesz również użyć do masażu. W tym przypadku również konieczne jest rozcieńczenie substancji w oleju bazowym. Odpowiednio dobrane olejki pomogą w walce z bólem pleców, napięciem mięśniowym, infekcjami o podłożu bakteryjnym i wirusowym, stanami zapalnymi czy w trakcie dolegliwości wynikających z menopauzy. Masaż aromaterapeutyczny można wykonać zarówno w specjalistycznym salonie, jak i w warunkach domowych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚląski Sztab Kryzysowy przypomina, że “pomoc Ukrainie sama się nie uzbiera”. Pomoże sztuczna inteligencja
Następny artykułKolejny rok bez fontanny. Brakuje pieniędzy na jej naprawę