A A+ A++

Publikacja z dnia: 24-09-2024 11:09

Osoby inwestujące w kruszce, chcąc zachować bezpieczeństwo swoich inwestycji, powinny przygotować się do nich pod względem merytorycznym. 

Pozwoli to uniknąć wpadek, które mogą spowodować nawet utratę zainwestowanych środków z powodu trafienia na fałszywe wyroby. Oszustów chcących wykorzystać niewiedzę kupujących nie brakuje m.in. na prywatnych aukcjach internetowych. 

Zobacz, w jaki sposób możesz samodzielnie sprawdzić autentyczność srebra.

Weryfikacja wyglądu

Słabej jakości podróbki mogą odbiegać swoim wyglądem od właściwego kruszcu na tyle, że można rozpoznać je na pierwszy rzut oka. Srebro powinno mieć metaliczny, szary odcień, a także cechować się dobrymi właściwościami pod względem możliwości odbijania światła. Produkt nie powinien być ani zbyt błyszczący, ani też matowy. Dla utwierdzenia się w swojej ocenie można również popukać w przedmiot. Dźwięk powinien być długotrwały i rezonować. W ten sposób dasz radę bez wątpliwości ocenić jednak wyłącznie wyjątkowo niskiej jakości falsyfikaty. Przy lepszym wykonaniu konieczne może być wprawne oko i większe doświadczenie. Jeśli nie chcesz zmagać się z tym problemem i szukasz wysokiej jakości sztabek srebra z bezpiecznego źródła, sprawdź ofertę dostępną pod tym adresem: https://mennicamazovia.pl/pol_m_Srebro_Sztabki-Srebra-157.html.

Test magnesem

Równie nieskomplikowaną metodą, lecz także niedającą 100% gwarancji, jest test magnesu. Wystarczy przyłożyć go do sprawdzanego przedmiotu. Srebro nie powinno do niego przylgnąć, ponieważ jest diamagnetykiem, czyli nie reaguje na pole magnetyczne. Jeśli weryfikowany wyrób zareagował, może oznaczać to, że został wykonany z innego materiału lub też, że srebro jest niskiej próby i ma w sobie domieszki. Jeśli chcesz mieć pewność, że kruszce, w które inwestujesz, jest autentyczne, skorzystaj z oferty Mennicy Mazovia https://mennicamazovia.pl/.

Metoda Archimedesa

W domowych warunkach możesz przeprowadzić również test według metody Archimedesa. Będziesz potrzebować naczynia z miarką, a także precyzyjnej wagi. Zanurz badany przedmiot w miarce wypełnionej wodą i zobacz, ile wody wyparł. Waga przedmiotu, a także objętość wypartej wody da Ci możliwość obliczenia gęstości materiału, który został wykorzystany w produkcji. Na koniec wystarczy, że porównasz go z gęstością srebra, która wynosi ok. 10,49 g/cm3.

Detale na przedmiocie

Ostatnia z domowych metod, które możemy polecić, polega na ocenie detali przedmiotu, co sprawdza się przede wszystkim w przypadku srebrnych monet bulionowych. Jeśli sięgasz po takie produkty, jak Krugerrand, czy Amerykański Orzeł, możesz oczekiwać od nich najwyższej jakości wykonania, do którego wykorzystuje się nowoczesne technologie oraz techniki wypracowywane latami przez najlepsze światowe mennice. O dokładność taką bardzo trudno w przypadku dużej części falsyfikatów. Część z nich da się w związku z tym odróżnić zwyczajnie porównując z tym, jak dana moneta powinna wyglądać. Sprawdź średnicę i masę monety, zobacz, czy nie widać niedociągnięć w estetyce napisów lub wzoru. Jeśli znajdziesz cokolwiek, co budzi Twoje wątpliwości, zachodzi duże prawdopodobieństwo, że produkt został podrobiony i nie pochodzi z danej mennicy.

(artykuł sponsorowany)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKard. Parolin w ONZ: Należy wyeliminować ubóstwo i uregulować sztuczną inteligencję
Następny artykułMargot Robbie i Jacob Elordi w nowej adaptacji “Wichrowych wzgórz”. “Czy ktoś w ogóle przeczytał książkę przed podjęciem tej decyzji?”