A A+ A++

Chcesz się dowiedzieć, jak skutecznie uczyć się języków obcych? Zapraszamy do obejrzenia webinarium z Mariuszem Gomułą, metodykiem i redaktorem prowadzącym „Newsweek Learning English”. Ekspert opowie w nim jak skutecznie uczyć się języków obcych oraz wykorzystywać różne metody nauczania, jak znaleźć idealny sposób dla siebie oraz jak wykorzystać własne zainteresowania, by wybrać najlepszą drogę nauczania.

Gdzie zobaczysz webinarium? Live na Facebooku: CZWARTEK, 30.04. GODZ. 20.00

Mariusz Gomuła nie tylko postara się zmotywować uczestników do nauki języków obcych, ale także pokaże jak zrobić to w najbardziej efektywny sposób.

Konkurs dla uczestników

W trakcie spotkania na żywo zostanie przeprowadzony konkurs, w którym do wygrania będzie jedna roczna prenumerata NLE w wersji papierowej.

Dla uczestniczek i uczestników spotkania przygotowaliśmy też dwie oferty specjalne na zakup Newsweek Learning English:

  • roczna prenumerata magazynu + 2 wydania archiwalne za 109 zł
  • 3 wydania archiwalne za 25 zł.

Obydwie oferty są w opcji bezpłatnej wysyłki.

Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Jak to robić skutecznie? Fot.: iStock

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Mimo upływu czasu, opinia Czechowa jest nadal aktualna. Dziś znajomość języków obcych nie jest postrzegana jako dodatkowa umiejętność, tylko jak obowiązkowy element edukacji. Umiejętności językowe przydają się nie tylko w kontaktach towarzyskich czy podczas zagranicznych podróży, ale także, a może przede wszystkim, w życiu zawodowym.

Nauka języków dla każdego

O tym, że nauka języków obcych się opłaca nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Obowiązek nauki języków już od pierwszej klasy szkoły podstawowej sprawił, że nie sposób dziś spotkać młodego człowieka, który nie zna choćby podstaw jednego języka obcego.

Co więcej, młodzi ludzie chętnie uczestniczą w kursach językowych, korzystają z programu Erasmus czy wyjeżdżają za granicę na własną rękę, bo wiedzą, że wszelkie działania, mające na celu doskonalenie znajomości języka obcego, procentują.

Małe dzieci podczas nauki języków obcych wykorzystują obie półkule mózgowe. Uczą się całościowo, zapamiętując całe frazy w postaci wierszyków i piosenek. Czy to oznacza, że nauka języków przez osoby dorosłe jest niemożliwa lub szalenie trudna? W tym przypadku działa prawo obfitości, które mówi o tym, że im więcej wiesz, tym więcej możesz się nauczyć. Nauka języka obcego to w dużej mierze kwestia samozaparcia i motywacji.

Których języków warto się uczyć?

Niemal w każdym CV w rubryce, dotyczącej znajomości języków obcych, widnieje język angielski. Równie często w kategorii języki obce spotkać można niemiecki, francuski czy hiszpański. Czy znajomość tych języków przekłada się na wysokie wynagrodzenia? Jest to kwestia uzależniona w dużej mierze od specyfiki danej branży. Na przykład ciężko wyobrazić sobie informatyka, który nie zna technicznego języka angielskiego w obszarze informatyki lub pracownika działu produkcji, który nie potrafi porozumieć się w języku kraju handlowego. Znajomość języka obcego w tych przypadkach jest niejako wpisana w profil pracownika.

Dziś coraz częściej obok angielskiego, jako ważnego języka handlowego, wymienia się także rosyjski. Również modne i co więcej, cenione na rynku pracy, są znajomości języków nietypowych, takich jak japoński, chiński czy języki krajów skandynawskich. Wybór języka obcego powinien być uzasadniony nie tylko naszym zainteresowaniami, ale również wymaganiami rynku, a w szczególności tych dziedzin, w których zamierzamy podjąć pracę. Jedno jest pewne, nauka języków nikomu nie zaszkodzi.

Atut na rynku pracy

Znajomość języka obcego jest wspólnym mianownikiem zdecydowanej większości ofert pracy. Przynależność do wspólnoty europejskiej w znacznym stopniu „wymusza” na nas konieczność nauki języków. Dzięki tej umiejętności nie tylko stajemy się atrakcyjnym pracownikiem, ale także otwieramy możliwości dla własnego rozwoju, korzystając z oferowanych przez zagraniczne koncerny szkoleń, kursów czy odpowiadając oferty pracy.

Dobra znajomość więcej niż jednego języka obcego z pewnością wyróżni nasze CV, szczególnie, jeśli jednym z nich będzie nie-angielski. Więcej nie zawsze jednak znaczy lepiej. Uzupełniając swoje CV, należy być świadomym, że prędzej czy później, w większości przypadków jednak prędzej, bo już na rozmowie kwalifikacyjnej, podane przez nas informacje zostaną zweryfikowane. Jeśli potrafimy na przykład po włosku powiedzieć tylko: dzień dobry, przepraszam i dziękuję, radzimy nie wpisywać w CV znajomości języka włoskiego w stopniu podstawowym.

Nauka języków obcych w połączeniu z wyższym wykształceniem i ukończonymi specjalistycznymi kursami czy szkoleniami sytuuje nas na silnej pozycji na rynku pracy. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów z biegłą znajomością języków obcych jest wciąż na bardzo wysokim poziomie i nic nie wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości ulegnie to zmianie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł10 sposobów na leniwego współpracownika
Następny artykułSzef korespondentów The Wall Street Journal i jego nielegalne powiązania