A A+ A++

Rozmowa kwalifikacyjna jest dla wielu osób bardzo stresującym przeżyciem i zależy im na tym, by wypaść na niej możliwie jak najlepiej. O czym warto pamiętać, zanim dotrzemy na spotkanie z rekruterem?

W jaki sposób warto się przygotować do rozmowy o pracę? Mamy kilka sprawdzonych wskazówek.

Sprawdzenie firmy przed wejściem na rozmowę o pracę

Trudno jest prowadzić swobodną rozmowę w sprawie pracy, gdy nie znamy specyfiki działalności danej firmy. Zanim więc dotrzemy na spotkanie, zapoznajmy się ze stroną internetową przedsiębiorstwa, poczytajmy opinie pracowników. Sprawdźmy, jakie produkty bądź usługi oferuje, z jakimi problemami się mierzy i w jaki sposób nasze umiejętności mogłyby wpłynąć na funkcjonowanie firmy.

Zobacz, jakie rekrutacje są prowadzone

Na Pracuj.pl lub innym portalu możemy również prześledzić inne, aktualne rekrutacje naszego potencjalnego pracodawcy. Dzięki takiemu pogłębionemu researchowi zyskujemy pewność, że podczas spotkania nic nas nie zaskoczy i nie usłyszymy pytań, na które nie znamy odpowiedzi. Kiedy jesteśmy już na rozmowie i siedzimy z przyszłym pracodawcą twarzą w twarz, nie ma czasu na improwizację, niewiedza na temat firmy może nas zaś słono kosztować.

Trening asertywności i kompetencji miękkich przed rozmową o pracę

Jak wynegocjować atrakcyjne warunki zatrudnienia? Co zrobić, by przekonać do siebie przyszłego pracodawcę? Te i wiele innych wątpliwości rozwieje krótki trening kompetencji społecznych, który warto wykonać co najmniej kilka dni przed planowanym terminem rozmowy kwalifikacyjnej. Trening składa się z dwóch części: pierwsza polega na stworzeniu listy osobistych priorytetów zawodowych. Część druga treningu obejmuje natomiast kilka prostych ćwiczeń praktycznych, takich jak sztuka kulturalnego mówienia nie, czy umiejętność opanowywania stresu.

Co daje trening asertywności i kompetencji miękkich? Dzięki niemu jesteś w stanie precyzyjnie wyznaczać własne cele i jasno, bez stresu, komunikować otoczeniu, jakie są Twoje oczekiwania, plany, umiejętności oraz ambicje. Rekruterzy pozytywnie reagują na kandydata, który potrafi obronić własne zdanie i prowadzi rzeczowe negocjacje. Brak kompetencji społecznych i nieumiejętność swobodnego komunikowania się podczas rozmów o pracę powoduje, że pracodawcy tracą zainteresowanie daną osobą.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSiemianowicki dzielnicowy czytał podczas ogólnopolskiej akcji “Narodowe Czytanie 2023”
Następny artykułKoduj z Gigantami w Elblągu