A A+ A++

Edukacja dla bezpieczeństwa to jeden z przedmiotów szkolnych, którego nauka jest istotna przede wszystkim ze względu na to, że zdobyta wiedza może przydać się w codziennym życiu. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, w jaki sposób rozwijać swoje zdolności teoretyczne i praktyczne z zakresu tego przedmiotu. Przydatne będą nie tylko podręczniki, ale również zeszyty ćwiczeń czy notatki.

Moc szkolnych notatek

Szkolne notatki bywają nierzadko bagatelizowane. Nie wszyscy uczniowie widzą konieczność ich systematycznego sporządzania, a niektórzy całkowicie rezygnują z wykonywania tej czynności. Szkoda, bo wiedza przemycana przez nauczyciela podczas zajęć bywa o wiele prostsza do przyswojenia niż ta zawarta w podręcznikach szkolnych. Nierzadko stanowi ona esencję tego, co się w nich znajduje. Czasami pedagodzy przekazują młodym ludziom rozmaite ciekawostki, których nie sposób poszukiwać w książkach do nauki przedmiotu. Warto zatem wyrobić sobie nawyk regularnego robienia notatek i zaznaczania najważniejszych kwestii kolorowym mazakiem.

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń

Pomimo tego, że sporządzane podczas zajęć notatki mają ogromną wartość, nauka przedmiotu bez dostępu do profesjonalnych podręczników nie byłaby możliwa. Bez względu na to, czy inwestuje się w podręcznik „Edukacja dla bezpieczeństwa” wydawnictwa Operon, czy też w „Żyję i działam bezpiecznie” Nowej Ery, należy mieć na uwadze systematyczne korzystanie z niego, najlepiej w oparciu o wskazówki nauczyciela. Podobna zasada obowiązuje oczywiście w przypadku zeszytów ćwiczeń. Wymienione pomoce naukowe zawierają nie tylko istotne do zapamiętania informacje, ale również ćwiczenia. Dzięki tym drugim możliwe będzie powtórzenie zgromadzonej już w procesie nauczania wiedzy.

Nie ignoruj zajęć praktycznych!

Zajęcia z edukacji dla bezpieczeństwa mają to do siebie, że uczniowie bardzo często zyskują możliwość uczestnictwa w interesujących zajęciach praktycznych. Nie należy ich ignorować, bo mogą wyposażyć młodego człowieka w niezbędną mu wiedzę. Tego typu zajęcia nierzadko dotyczą zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Warto wykazać się uważnością w trakcie ich trwania, bo nabyte w ten sposób umiejętności mogą okazać się nieocenione. Nikt z nas nie wie przecież, czy nie zostanie świadkiem bądź uczestnikiem jakiegoś wypadku, choćby komunikacyjnego. Wiedza na temat tego, jak można pomóc sobie lub innym wydaje się więc nie do przecenienia. Czasami zajęcia praktyczne prowadzone są nie tylko przez nauczycieli, ale i przez ratowników czy policjantów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPracowite lato drogowców
Następny artykułZniknęło wahadło na ul. Lenartowicza w Sosnowcu. To jednak nie koniec inwestycji w ciągu tej ulicy