Każda z nas chce się mieć piękną i niezniszczoną cerę. To co kojarzy się z głównym zagrożeniem dla skóry, to zmarszczki. Z upływem czasu ich ilość się zwiększa i trzeba stosować odpowiednie kosmetyki. Najlepiej jednak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na tyle wcześnie, na ile jest to możliwe. Przeczytaj, jaki jest główny czynnik wpływający na starzenie się skóry.
Czy wiesz, co to jest fotostarzenie się skóry?
Fotostarzenie się skóry to proces związany z promieniowaniem ultrafioletowym, które powoduje degenerację i uszkodzenia skóry. Uszkodzenia pojawiają się głównie w miejscach wystawionych na ekspozycję słoneczną, ale także na całym ciele. Słońce jest odpowiedzialne w 80% za objawy starzenia się skóry. Jakie są efekty fotostarzenia się skóry? Przede wszystkim są to zmarszczki w różnych miejscach na twarzy. Mogą to być zmarszczki na czole, zmarszczki w kącikach oczu czyli tak zwane kurze łapki lub lwia zmarszczka. Słońce ma duży wpływ na szkodliwe substancje zwane wolnymi rodnikami, które powoduje szybsze starzenie się skóry. Poza tym wpływa ono na koloryt cery i powstawanie przebarwień. Sama kondycja skóry również ulega pogorszeniu, bo staje się ona bardziej wysuszona i coraz cieńsza. Wraz z wiekiem zwiększa się podatność skóry na uszkodzenia powstające na skutek opalania.
Co zrobić, aby chronić się przed słońcem?
Pierwsze trzy dekady życia są względnie bezpieczne pod kątem uszkodzeń na skutek opalania, ale w miarę upływu lat, skóra traci odporność na opalanie i ulega zniszczeniu. Szkodliwe promieniowanie słoneczne ma niszczący wpływ na włókna elastyny i kolagenu i może przenikać nawet przez szyby i naszą odzież. Czy wiesz jaka jest skuteczna ochrona przed słońcem? Należy ograniczyć opalanie się lub go unikać, a przede wszystkim stosować środki ochronne z wysokimi filtrami. Najlepiej zdecydować się na krem z filtrem spf 30, a najlepiej spf 50. Bardzo ważna zasada jest taka, że od najmłodszych lat należy chronić skórę przed słońcem. Najlepiej jest zadbać o to po 20 roku życia, a najlepiej dużo wcześniej. Skóra jest codziennie podatna na działanie promieniowania, nawet zimą. Dlatego codzienne używanie kremów z filtrami nie jest przesadą, a wyrazem świadomej pielęgnacji swojej skóry.
Krem nawilżający czy krem z filtrem?
Jeśli masz codzienny dylemat, co nakładać i w jakiej kolejności, pora wybrać jedno kompleksowe rozwiązanie. Będzie to krem nawilżający na dzień ze składnikami aktywnymi i filtrami UV. Jeden kosmetyk zastąpi nawet trzy inne. Jeśli wybierasz krem w fluidzie, z kwasem hialuronowym lub witaminą C i filtrami ochronnymi na poziomie spf 50, możesz spodziewać się najlepszej możliwej ochrony każdego dnia. Taki krem w formie fluidu jest niczym lekki podkład. Aktywne składniki takie jak retinol, kwas hialuronowy lub witamina C, dbają o skórę, jej nawilżenie i zapobieganie zmarszczkom, a filtr ochronny na najwyższym poziomie, chroni twarz przed działaniem słońca. Jeśli martwisz się o wpływ promieni słonecznych na Twoją skórę, to po prostu zacznij codziennie używać takiego kremu, a kompleksowo ochronisz swoją cerę.
Artykuł naszego partnera.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS