A A+ A++

11 listopada to dla Polaków dzień szczególny. To właśnie wtedy w 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość i powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. To wydarzenie oznaczało zakończenie długotrwałej walki o wolność i niezależność. Od tego momentu dzień ten jest symbolem odradzającej się Polski, a Narodowe Święto Niepodległości obchodzi się na wiele sposobów. Jednym z najważniejszych elementów jest wywieszenie flagi narodowej.

Zobacz wideo Chcecie usłyszeć, jak brzmiał Józef Piłsudski? To prawdopodobnie jedyne nagranie jego głosu

Takiej flagi nie należy zawieszać. Zapamiętaj kilka zasad

Flaga narodowa powinna być zawsze zadbana, bez śladów zniszczeń, plam i wyblakłych kolorów. Jej biel i czerwień muszą pozostać żywe i wyraźne. Jeśli flaga jest uszkodzona, należy sięgnąć po nową. Co istotne, flaga z godłem Polski nie jest przeznaczona do codziennego użytku. Mogą jej używać jedynie określone instytucje, takie jak polskie placówki dyplomatyczne, porty morskie i lotnicze. Flaga zawsze powinna być zawieszona zgodnie z zasadami, kolorem białym na górze i czerwonym na dole. Pamiętaj, że nie należy na niej umieszczać żadnych banerów, obrazów ani napisów.

Jak poprawnie zawiesić flagę Polski? W ten sposób unikniesz błędów

Aby prawidłowo zawiesić flagę Polski w oknie lub na balkonie, można skorzystać z drzewca wykonanego z drewna lub metalu. Jeśli zdecydujemy się na pionowe zawieszenie flagi, należy pamiętać o ważnej zasadzie. Biały kolor powinien znajdować się po lewej stronie z perspektywy osoby patrzącej na flagę od frontu.

Co oznacza biel i czerwień na fladze Polski? Dla niektórych nie jest to oczywiste

Biel i czerwień na polskiej fladze odzwierciedlają barwy godła narodowego, które przedstawia białego orła na czerwonym tle. W heraldyce, czyli dziedzinie zajmującej się herbami, biel symbolizuje srebro, wodę oraz czystość, natomiast czerwień kojarzy się z ogniem, krwią, walecznością i odwagą.

Zobacz też: Wcale nie polska kuchnia czy niskie ceny. To najbardziej Japończyk docenił w Polsce. “Nawet nocą”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChcesz ulgę podatkową na kocioł gazowy? Musisz kupić go do końca roku
Następny artykułНе проганяйте та не кричіть на птахів: заборони та прикмети дня