A A+ A++

Zobacz wideo

Pomysł na uruchomienie platformy wziął się z chęci działania. Pomysłodawca projektu, Wojtek Dudziak, przyznaje, że już na początku epidemii koronawirusa sam szukał akcji, w którą mógłby się zaangażować. Przeszukiwanie internetu zajmowało jednak dużo czasu. Dlatego postanowił stworzyć platformę, dzięki której inni będą mogli szybko i sprawnie wyszukiwać inicjatywy warte wsparcia. Pomogli znajomi. Mateusz Zębek zajął się uruchomieniem strony internetowej, Martyna Kisio redagowała treści. I tak powstała platforma “Każda Pomoc”. Wszystko pro publico bono.

“Każda Pomoc”. Jak to działa?

Na stronie zamieszczono osiem wariantów/możliwości pomocy, do każdej przyporządkowano szereg konkretnych akcji, w których można wziąć udział. Przeważnie bez wychodzenia z domu. To między innymi zbiórki pieniędzy, szycie maseczek, pomoc w robieniu zakupów, ale też udział w infoliniach wsparcia dla samotnych. – Chcieliśmy, żeby każdy, kto chce pomóc w walce z koronawirusem, mógł w jednym miejscu znaleźć informacje o tym, co może zrobić, jakie są dostępne formy pomocy i jak wesprzeć potrzebujących, na przykład sąsiadów czy personel szpitalny – mówi Wojtek Dudziak.

Współtwórczyni projektu Martyna Kisio dodaje, że obsługa strony jest dziecinnie prosta. – Wystarczy wybrać jedną z zamieszczonych form pomocy. W żołnierskich słowach opisujemy działania poszczególnych inicjatyw. Później zostaje tylko kliknąć w link i znaleźć się bezpośrednio na stronie danej akcji – wylicza.

Młodzi ludzie zapewniają, że każda z udostępnionych przez nich inicjatyw została zweryfikowana. – Zrobiliśmy to albo po prostu w nich uczestnicząc, albo wyszukując opinii i dokładnych informacji na temat danej akcji. W niektórych przypadkach dla pewności postanowiliśmy skontaktować się z organizatorami – przyznaje pomysłodawca. 

Pomysły mile widziane

W rozwoju strony mogą brać udział praktycznie wszyscy. Głównie przez możliwość zgłaszania nowych pomysłów na pomaganie innym. – Zachęcamy wszystkich liderów inicjatyw społecznych do tego, żeby zgłaszali się do nas. Chętnie zamieścimy ich propozycje na naszej stronie – zaznacza Maryna Kisio.

To samo dotyczy osób, które same wzięły udział w konkretnej inicjatywie i chciałyby wspomóc jej działanie. – Mamy pomysły na dalszy rozwój strony. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą się w to zaangażować do kontaktu z nami. Naszym celem jest teraz dotrzeć do jak największej liczby osób z przekazem: “Można pomagać i jest na to dużo sposobów”. Pomagając innym, możemy też pomóc samym sobie. Przede wszystkim w przetrwaniu tego trudnego czasu – podsumowuje Wojtek Dudziak.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZ czego Olsztyn może być dumny? Stawiam na metamorfozę nad jeziorem Ukiel
Następny artykułPaństwowa Komisja Wyborcza straciła uprawnienia