A A+ A++

Letnie wakacje w słonecznym miejscu to idealny sposób na wypoczynek. Jednak promienie ultrafioletowe często dają nam pamiątkę nie tylko w postaci pięknej opalenizny, ale także zniszczonych, wysuszonych i kruchych włosów. Negatywnie na fryzurę wpływa także wiatr, zanieczyszczenia, piach, czy słona woda. Jak nawilżyć włosy po wakacjach i odzyskać fryzurę pełną blasku i sprężystości? Podpowiadamy!

Jak nawilżyć i odżywić włosy od wewnątrz? 

Odpowiednio dobrane i aplikowane maski, odżywki i olejki potrafią zdziałać cuda, oczywiście przy regularnym stosowaniu. Pamiętaj jednak, że do prawidłowego wzrostu i regeneracji włosy potrzebują również składników odżywczych dostarczanych od wewnątrz. 

Zanim więc sięgniesz po zabiegi zewnętrzne i dowiesz się, jak nawilżyć włosy, zadbaj o zdrową dietę i dużą ilość wypijanej wody. Wypróbuj też np. kapsułki Vitapil na włosy, które zawierają całą gamę składników kondycjonujących włosy, skórę i paznokcie. Nie zapominaj również od zbilansowanej diecie i dużej ilości wypijanej wody. Transport składników odżywczych do skóry głowy ułatwi natomiast regularnie wykonywany masaż poprawiający mikrokrążenie. 

Podstawy nawilżania włosów po wakacjach – oczyszczanie

Jeśli wróciłaś z wakacji i nie możesz poradzić sobie z nadmierną suchością włosów pamiętaj, że może być to spowodowane zgromadzonymi zanieczyszczeniami. Łuski łodyg pod wpływem promieni UV ulegają rozchyleniu. Przez otwarte pory natomiast z łatwością wnikają wielkocząsteczkowe drobinki kurzu, piachu, czy soli morskiej. W konsekwencji nawet włosy w dobrej kondycji po wakacjach mogą zmienić stopień swojej porowatości, stać się suche, szorstkie i pozbawione blasku.   

Zanim nawilżysz zniszczone włosy, musisz więc przede wszystkim zadbać o ich dokładne oczyszczenie. Wybierz szampon o silnym, ale nieagresywnym działaniu. Pamiętaj, że dobre produkty poza właściwościami oczyszczającymi powinny także nawilżać i pielęgnować zarówno włosy, jak i skórę głowy. Zwykle dobrze sprawdzają się szampony oczyszczająco-chelatujące. 

Przed przystąpieniem do właściwego nawilżania warto umyć włosy dwukrotnie. Za pierwszym razem wmasuj szampon w skórę głowy i włosy u nasady. Po kilku minutach dokładnie spłucz letnią wodą. To bardzo ważne, ponieważ zbyt zimny, jak i zbyt gorący strumień wpływa negatywnie na łuski włosów. W kolejnym kroku rozprowadź szampon wzdłuż całych pasm i ponownie dokładnie spłucz.   

Czym nawilżyć zniszczone włosy?

Dopiero na dokładnie oczyszczone włosy możesz nałożyć maskę nawilżającą. Jeśli pasma są suche, najprawdopodobniej brakuje im składników odżywczych. Wybieraj więc maski i odżywki, które uzupełniają deficyt witamin, minerałów i białek. Odbudowę suchym i zniszczonym włosom zapewnia również ich podstawowy składnik budulcowy, czyli keratyna. Nawilżająco działają humektanty, z kolei natłuszczająco – emolienty, czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.  

Maskę warto nałożyć na wilgotne włosy. Wówczas ich łuski są rozluźnione i świetnie chłoną wszystkie składniki odżywcze. Po dokładnym rozprowadzeniu preparatu nawilżającego wzdłuż każdego pasma warto owinąć włosy specjalnym czepkiem lub ręcznikiem i odczekać przynajmniej kilkanaście minut. 

Przed nadmierną suchością chronią m.in. witaminy A, E i D. Te natomiast znajdziesz również w oliwie z oliwek. Naturalne oleje roślinne to świetne źródło związków korzystnie wpływających na kondycję włosów. W zależności od typu swoich włosów możesz wykorzystać oleje takie jak np. arganowy, rzepakowy, słonecznikowy, czy lniany. Wystarczy, że kilka łyżek oleju rozprowadzisz wzdłuż mokrych lub suchych pasm. Przy bardzo suchych włosach substancję roślinną warto pozostawić na włosach na całą noc i dopiero po przebudzeniu dokładnie umyć głowę. Zabiegi takie warto wykonywać przynajmniej 2-3 razy w tygodniu do momentu zauważenia poprawy.

O czym jeszcze pamiętać przy pielęgnacji suchych włosów? 

Przy odrobinie zaangażowania z pewnością szybko odzyskasz piękne i lśniące włosy. Jeśli jednak ich końcówki kruszą się i łamią, czasem warto je odrobinę podciąć. Ponadto podczas codziennej stylizacji warto zrezygnować z zabiegów, które mogą dodatkowo osłabić pasma. 

Postaraj się więc nie suszyć włosów gorącym strumieniem powietrza. Jeśli musisz szybko ułożyć fryzurę, ustawiaj niską temperaturę suszenia. Zrezygnuj też z prostowania i kręcenia włosów, przynajmniej do czasu ich pełnej regeneracji.  

Więcej na temat potrzeb włosów znajdziesz na stronie internetowej Vitapil.

tekst płatny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚwiat się nią zachwycił. Noella została najmłodszą transpłciową modelką na New York Fashion Week
Następny artykuł[Akt Prawny] Zarządzenia Nr 1247/2022 Burmistrza Miasta Mrągowa z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie planu finansowego rachunku środków z Funduszu Pomocy