A A+ A++

Udostępnij!

Rysy, zabrudzenia, przetarcia, ubytki lakieru – to koszmar każdego kierowcy. Zadbany samochód to z kolei marzenie, które nie zawsze jest łatwe w osiągnięciu. Wystarczy chwila nieuwagi lub niekorzystne warunki atmosferyczne, aby karoseria auta straciła na swojej atrakcyjności. Istnieją metody, które mogą pomóc w ochronie naszego pojazdu i wydłużyć jego życie.

Woskowanie

Najprostszym sposobem na zwiększenie odporności na zabrudzenia czy korozję jest zastosowanie wosku. Jeśli korzystamy z myjni bezdotykowej, możemy nim samodzielnie pokryć auto za pomocą pistoletu ciśnieniowego. Efektywniejszym i trwalszym rozwiązaniem, choć zabierającym więcej czasu, jest własnoręczne nakładanie preparatu. Woski dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z nich jest wosk syntetyczny, który zawiera polimery. Jego trwałość może sięgać nawet 6 miesięcy. Ma on właściwości hydrofobowe i zabezpiecza np. przed promieniowaniem UV, kwaśnym deszczem czy bardzo szkodliwymi ptasimi odchodami. Z kolei wosk naturalny, podobnie jak syntetyczny, ułatwia spływanie z nadwozia wody i zanieczyszczeń, ale jest mniej trwały (wytrzymałość od 4 do 8-9 tygodni). Sprawia on, że kolor lakieru wygląda na głębszy, powierzchnia sprawia wrażenie mokrej. Oba rodzaje wosków można nakładać warstwowo, jednak pomiędzy kolejnymi sesjami warto odczekać dobę.

Źródło: https://promomoto.pl/

Folia ochronna

Folia chroni lakier przed otarciami, kamieniami wyrzucanymi spod kół czy matowieniem. Auto można pokryć nie tylko przezroczystą powłoką, ale także kolorową, co może zupełnie odmienić jego wygląd. Folia może mieć grubość nawet 200 mikrometrów, chociaż w przypadku aut, które nie jeżdżą w terenie, wystarczy 100-150 mikrometrów. Folia pogłębia kolor i zapewnia trwały, lustrzany blask. Jej właściwości sprawiają, że efekt utrzymuje się przez cały okres użytkowania. Ogromną zaletą bezbarwnej folii ochronnej na samochód jest zdolność do samoregeneracji. Pod wpływem ciepła drobne zarysowania zabliźniają się. Bardzo istotną funkcja jest to, że foli nie trzeba odklejać i wymieniać gdy tylko pojawi się jakieś zarysowanie. Wystarczy niewielka ilość ciepłej wody, a materiał będzie wyglądał jak świeżo nałożony. Pozwoli nam to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale i cieszyć się estetycznym zabezpieczeniem nadwozia przez długi czas.

Detailing

Car detailing to zestaw czynności złożonych z oczyszczania, konserwacji i renowacji całego samochodu bądź też tylko jego konkretnych elementów. Auto detailing bardzo często wykonują specjaliści, a jego prawidłowe przeprowadzenie wymaga specjalistycznej wiedzy. Efektem będzie zarówno lśniąca karoseria, jak i też czyste i doskonale prezentujące się wnętrze. Detailing samochodowy dzielimy ze względu na miejsce wykonywanych prac. Te przeprowadzane w środku skoncentrowane są na czyszczeniu, odmowie i zabezpieczeniu przede wszystkim tapicerki i plastikowych elementów. Zazwyczaj prace obejmują odkurzanie, pranie, czyszczenie uszczelek, kokpitu, listew i szyb. Jeśli chodzi o detailing zewnętrzny, to specjaliści koncentrują się przede wszystkim na lakierze. Oprócz mycia i polerowania detailing samochodowy to również usuwanie rys i wgnieceń, przywrócenie głębi koloru i nałożenie powłoki ceramicznej. Celem wszystkich tych prac jest nadanie karoserii blasku, świeżości i ochrona jej przed wpływem czynników zewnętrznych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNovak Djokovic o wykluczeniu rosyjskich i białoruskich tenisistów: To szaleństwo
Następny artykułNie żyje jedna osoba