A A+ A++

Jak zostać jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce? Dziś najprostszą metodą jest produkcja gier komputerowych. Wystarczy spojrzeć na tegorocznych debiutantów w Rankingu 100 Najbogatszych Polaków – trójka z nich to założyciele albo udziałowcy deweloperskich studiów. I wcale nie trzeba od razu tworzyć megakosztownych produkcji w rodzaju „Wiedźmina” – wystarczy znaleźć swoją niszę.

Debiutanci na Liście 100 Najbogatszych Polaków Majątek (w mln zł)
1. Rodzina Słomińskich (Polcom) 1 700
2. Wiesław Wawrzyniak (AWW) 1 203
3. Henryk Bury (Bury) 1 161
4. Marian Kwiecień (Lerg) 980
5. Artur Toronowski (Citronex) 942
6. Maciej Popowicz (Ten Square Games) 805
7. Jacek Szymczyk (Instanta) 777
8. Dziechciński Artur (Betard) 761
9. Krzysztof Kostowski (Playway) 742
10. Michał Kojecki (Playway) 742
11. Zbigniew Wantusiak (Van Pur) 722
12. Zygmunt Kamiński (Kamsoft) 670
13. Ryszard i Ewa Lechowscy (Prymat) 593
14. Bracia Koral (Lody Koral) 589
15. Marek Aksamski (AMI) 586
16. Gołębiewski Tomasz (Nesperta) 552

Maciej Popowicz to założyciel Ten Square Games, firmy specjalizującej się w produkcji gier na smartfony. Przebojem studia, generującym aktualnie ponad 80 proc. przychodów, jest „Fishing Clash”. Gra pozwala rywalizować rzeczywistym graczom o to, komu uda się złapać większe ryby. Krzysztof Kostowski oraz Michał Kojecki to z kolei twórcy sukcesu PlayWay, firmy stawiającej na masową produkcję między innymi tanich symulatorów, ze swoją flagową grą „Car Mechanic”, czyli symulacją warsztatu samochodowego.

W obu przypadkach wrażenie robi przede wszystkim tempo, w jakim daje się pomnażać wartość aktywów w branży gamingowej. I tak kiedy ponad trzy lata temu PlayWay debiutował na warszawskiej giełdzie, pakiet 40,9 proc. akcji należących do Krzysztofa Kostowskiego został wyceniony na 135 mln złotych. Dziś jego wartość przekroczyła 742 mln złotych. W jeszcze szybszym tempie wartość swoich akcji zwiększył Maciej Popowicz. W ciągu niecałych dwóch lat wycena kontrolowanego przez niego pakietu akcji Ten Square Games wzrosła z 130 mln do ponad 700 mln złotych.

I to właśnie tempo odróżnia twórców gier od największych przedsiębiorców z innych branż. Bo tak naprawdę najwięcej wśród debiutantów w naszym naszym tegorocznym rankingu najbogatszych wywodzi się z sekt … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Przemyśl: Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu
Następny artykułMOK Olkusz: Pierwszy raz