A A+ A++

Dodatki i jednorazowe nagrody przyznane pracownikom urzędu gminy zaangażowanym w Narodowy Spis Powszechny są dla nich przychodem z działalności wykonywanej osobiście.

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Skarbówka wyjaśniła, jak powinni rozliczyć się pracownicy gminy zaangażowani w organizację spisu.


Z pytaniem w tej sprawie zwróciła się gmina, która wypłaca dodatki i jednorazowe nagrody spisowe ze środków prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Wyjaśniła, że w myśl art. 24 ust. pkt 5 ustawy o narodowym spisie powszechnym do zadań gminy należy wyznaczenie pracowników urzędu gminy do przeprowadzenia prac spisowych. Pracami tymi kieruje wójt (burmistrz, prezydent miasta) jako komisarz spisowy. Artykuł 34 ust. 4 stanowi, że prace te wykonują pracownicy jednostek służb statystyki publicznej i jednostek samorządu terytorialnego. W zamian otrzymują dodatkowe świadczenia.

Czytaj także:

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdził, że dodatki i jednorazowe nagrody przyznane członkom gminnego biura spisowego nie stanowią dla nich przychodu ze stosunku pracy. Pracownicy gminy mają przychód z działalności wykonywanej osobiście, o której … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNotariusz nie odliczy opłat za aplikację
Następny artykuł„Nie oddamy Bieszczad piłom”. Jest wyrok sądu