A A+ A++

Mysz komputerowa to podstawowy sprzęt, bez którego trudno wyobrazić sobie sprawną obsługę komputera. Jest znacznie wygodniejsza w użytkowaniu niż standardowy touchpad. Pomaga w sprawnym poruszaniu się po folderach albo komórkach w arkuszach kalkulacyjnych, ale przede wszystkim decyduje o skuteczności w grach, Gracze są grupą, która ma znacznie bardziej wygórowane wymagania niż przeciętni użytkownicy. Więc skoro mamy klawiatury i słuchawki gamingowe, nie należy się dziwić, że są też specjalne myszy dla graczy. Czym się charakteryzują i co warto o nich wiedzieć?

Mysz gamingowa – co to znaczy?

Myszy dla graczy działają w ten sam sposób, co myszy przeznaczone do pracy biurowej. Wśród urządzeń dostępnych na stronie https://mediamarkt.pl/pl/category/myszki-gamingowe-49890.html znajdziesz modele przewodowe i bezprzewodowe. Podstawową różnicą jest jednak precyzja działania, ergonomia oraz wytrzymałość. Niezależnie od tego, czy mowa o myszy optycznej, czy może laserowej, sensory są znacznie bardziej czułe, co oznacza, że sprzęt reaguje na najbardziej delikatne ruchy dłoni. Jakość materiałów i ich dopasowanie także z reguły jest lepsze niż w przypadku tańszych, podstawowych modeli.

Mysz dla gracza – najważniejsze cechy i parametry

Nie ma jednej uniwersalnej myszy gamingowej, która zachwyci każdego. Raczej należy dopasować jeden z wielu modeli do swoich indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń związanych z ulubionymi grami. Warto czytać recenzje sprzętu i porównywać specyfikacje. Które elementy powinny być decydujące przy decyzji o zakupie? Jest ich kilka.

  • Liczba przycisków – standardowa mysz ma dwa główne przyciski oraz rolkę. W przypadku myszy gamingowej przycisków może być 10, 12 albo nawet więcej. Dzięki temu, że są programowalne, można przypisać konkretny przycisk danej akcji – takiej, jak przeładowanie, rzucenie zaklęcia, użycie specjalnej zdolności itd.
  • Czułość DPI – im większa czułość sensora, tym łatwiej wycelować kursor z dokładnością co do milimetra. Nie zawsze jednak taka precyzja będzie konieczna, a nieraz może wręcz przeszkadzać, gdy przypadkowe potrącenie lub dotknięcie przycisku spowoduje niepożądany efekt. Dla niektórych pełen komfort zapewni 6000 DPI, inni będą potrzebować nawet 18 000 albo 20 000. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest regulacja DPI, żeby dopasować właściwy poziom do swoich indywidualnych preferencji.
  • Częstotliwość odświeżania, czyli polling rate – opisuje, jak szybko informacje o kliknięciach przekazywane są do komputera. W grach, w których o sukcesie decydują ułamki sekund (głównie strzelanki), to naprawdę istotny parametr.
  • Waga – podobnie jak czułość jest parametrem odbieranym subiektywnie. Są zwolennicy nieco cięższych jak i lżejszych myszy. Wiele myszy gamingowych jest wyposażonych w specjalne ciężarki, żeby wagę można było regulować.
  • Podświetlenie RGB – wirtualna zabawa często odbywa się w nocy. Skoro gracze mogą liczyć na podświetlane klawiatury, nie inaczej jest z myszą. To dodatkowa korzyść i efekt miły dla oka. Kolor podświetlenia oczywiście można regulować, by dostosować go do swoich preferencji.

Mysz gamingowa może pomóc zwyciężać w wielu sytuacjach, gdy stawka jest wyrównana. Jednak wybrania dobrego modelu to dość złożona sprawa. Warto przed zakupem przyjrzeć się dokładnie wszystkim parametrom technicznym, a dopiero na końcu patrzeć na atrakcyjny wygląd danego modelu, choć to również ważne. Myszy dla graczy mają zwykle atrakcyjny, efektowny design, dzięki czemu łatwo je odróżnić na pierwszy rzut oka od zwykłego sprzętu przeznaczonego do pracy biurowej. Użytkownicy cenią tego typu sprzęty za ergonomię i wygodę użytkowania – przeglądając oceny modeli w sklepie online znajdziesz wiele informacji na ten temat.

Artykuł sponsorowany 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUsunięto wszystkie drzewa z ul. Włókienniczej w Łodzi. Sprawdzamy, co się tam stało
Następny artykułGdzie spędzić sylwestra? Oto trzy najlepsze destynacje na powitanie Nowego Roku