A A+ A++

Granit to wyjątkowy kamień naturalny, który znajduje szerokie zastosowanie zarówno jako materiał wykorzystywany do produkcji blatów, parapetów, płytek, posadzek, schodów i wielu więcej. Jest on także niezwykle często wybierany do wykonania nagrobków.

  1. Nagrobki granitowe – dlaczego warto postawić na granit?
  2. W jaki sposób dbać o nagrobki granitowe?
  3. Gdzie znaleźć najlepsze nagrobki granitowe i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Czym wyróżniają się nagrobki granitowe i gdzie można znaleźć najlepsze wyroby? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Nagrobki granitowe – dlaczego warto postawić na granit?

Granit to niezwykle popularny materiał do wykonywania pomników czy nagrobków. Nie dzieje się tak bez powodu. Przede wszystkim, jest on niezwykle estetyczny. Skała ta występuje w licznych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu może być dopasowana do potrzeb i upodobań klienta. Na rynku znaleźć można wyroby w klasycznej szarości, ale także beżowe, czarne, błękitne czy różowe. Wybór jest zatem naprawdę duży. Jednak najważniejsze dla wielu osób są właściwości granitu. Kamień ten jest wyjątkowo wytrzymały. Nie wpływają na niego trudne warunki atmosferyczne, takie jak wysokie lub niskie temperatury czy wilgoć. Ponadto warto zaznaczyć, że jest to materiał odporny na ścieranie czy zarysowania. Co więcej, ma niską nasiąkliwość. Oznacza to, że nie straszne mu deszcze czy śnieg, co jest ważne w przypadku nagrobków, które znajdują się przecież na otwartej przestrzeni. 

W jaki sposób dbać o nagrobki granitowe?

Nagrobki z granitu to ponadczasowy, klasyczny wygląd, który zachwyca i pięknie prezentuje się w otoczeniu natury. Jest to idealny materiał, który pozwala uhonorować zmarłą osobę. Aby jednak nagrobek mógł się odpowiednio prezentować przez długi czas, należy otoczyć go odpowiednią opieką. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że dobrane metody nie powinny uszkodzić kamienia, który mimo swojej wytrzymałości może stracić na estetyce, jeśli będzie źle czyszczony.

Należy unikać przede wszystkim:

  • produktów czyszczących, które zawierają środki jonowe, ponieważ zmatawiają powierzchnię,
  • past bądź natłuszczaczy, ponieważ powodują one szybsze brudzenie się kamienia,
  • ostrych szczotek bądź gąbek, które mogą zniszczyć powierzchnię nagrobka.

Do mycia nagrobków warto używać delikatnych ściereczek oraz środków myjących przeznaczonych do oczyszczania konkretnego kamienia naturalnego. Bezpiecznym rozwiązaniem jest także użycie wody z płynem do mycia naczyń. Można do niej dodać odrobinę octu, dzięki czemu powierzchnia nagrobka stanie się bardziej błyszcząca.

Gdzie znaleźć najlepsze nagrobki granitowe i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wyjątkowy pomnik postawiony zmarłej osobie jest szansą uhonorowania jej pamięci i wyrazem szacunku i miłości. Wielu żałobników pragnie zatem, aby nagrobek był wyjątkowy, wytrzymały i estetyczny. Z tego powodu konieczne jest znalezienie odpowiednich wykonawców, którzy potrafią stworzyć niepowtarzalne dzieło, zgodne z życzeniem klienta. Świetne nagrobki wykonane z granitu można znaleźć na stronie vetromunina.pl. Firma wykonuje różnego rodzaju zlecenia – od najprostszych, klasycznych, aż po ozdobne i skomplikowane formy i kształty. Na stronie można zobaczyć galerię wykonanych projektów, które pozwolą się zorientować, jakie możliwości posiada marka. Bardzo ważne jest, że przed ostateczną realizacją zlecenia, pracownicy wykonują wizualizację 3D. Dzięki niej klient ma szansę zobaczyć, czy wszystkie elementy projektu spełniają jego wymagania. Zdecydowanie warto skorzystać z oferty tego zakładu kamieniarskiego.

Płytki granitowe, uszkodzenia mechaniczne, płytki granitowe polerowane, blaty kuchenne, płytek granitowych, płytki granitowe zewnętrzne, zastosowanie płytek granitowych, 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMiasto pozyskało kolejne środki na wsparcie lubelskich placówek rehabilitacyjnych
Następny artykułAPANET: Raport roczny GK Apanet 2023 r.