A A+ A++

Samochód z Niemiec – jak dowiedzieć się więcej na jego temat?

Jeśli znalazłeś interesujący Cię samochód, który zamierzasz kupić, koniecznie dowiedz się więcej na temat jego historii. W ten sposób sprawdzisz, czy informacje zawarte w ogłoszeniu lub przekazywane przez dotychczasowego właściciela są zgodne z prawdą. Zastanawiasz się, gdzie sprawdzić historię samochodu z Niemiec? Możesz to zrobić wygodnie na kilka sposobów:

  • skorzystać z usługi Historia Pojazdu i zapoznać się z informacjami zawartymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców,
  • zamówić raport u komercyjnych dostawców,
  • sprawdzić dane z przeprowadzonych badań technicznych zgromadzone przez TÜV.

Jeśli samochód, który zamierzasz kupić, nie jest starszy niż 4-5 lat, to możesz również zweryfikować zakres przeprowadzanych w nim napraw w Autoryzowanych Stacjach Obsługi. Otrzymanie tych danych jest jednak możliwe wyłącznie na wniosek właściciela. Jeśli nie ma on nic do ukrycia, to bez problemu się na to zgodzi.

Dokumenty niezbędne do zarejestrowania auta z Niemiec

Po wnikliwym sprawdzeniu historii samochodu i jego zakupie przychodzi czas na sprowadzenie auta do kraju. Pamiętaj o tym, aby sprzedawca przekazał Ci komplet dokumentów, które będą niezbędne do zarejestrowania pojazdu. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

  • Mały Brief – Fahrzeugschein, czyli dowód rejestracyjny,
  • Duży Brief – Fahrzeugbrief, czyli karta pojazdu,
  • szczegółowa analiza składu spalin,
  • ważne badanie techniczne,
  • książka serwisowa,
  • karta pojazdu (jeśli została wydana).

Jeszcze przed podpisaniem umowy sprawdź dokładnie dane zawarte we wszystkich dokumentach, a w szczególności numer VIN. Musi on być zgodny z tym, który został umieszczony na samochodzie.

Auto z Niemiec do Polski możesz przywieźć na lawecie lub przyjechać nim na kołach. Jeśli jednak pojazd został wyrejestrowany, to będziesz musiał wcześniej uzyskać tymczasowe tablice rejestracyjne oraz wykupić krótkoterminowe ubezpieczenie OC.

Przed wizytą w wydziale komunikacji musisz przetłumaczyć wszystkie dokumenty na język polski oraz opłacić podatek akcyzowy. Niezbędna jest także wizyta w Stacji Kontroli Pojazdów. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się w urzędzie, czy konieczne jest wykonanie badania w pełnym zakresie. Po dopełnieniu wszelkich formalności i zgromadzeniu niezbędnych dokumentów możesz udać się do wydziału komunikacji, aby zarejestrować swój nowy samochód.

Osoby decydujące się na sprowadzenie auta z zagranicy, w tym także z Niemiec, mają do dyspozycji różne sposoby umożliwiające sprawdzenie historii konkretnego samochodu. Korzystając z nich, dowiesz się nieco więcej na temat pojazdu, który zamierzasz kupić.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNa terenie dzisiejszej diecezji sosnowieckiej doszło przed laty do wojny religijnej. Przejęto kościół. Miała miejsce “regularna bijatyka”
Następny artykułEkspert: Biden to polityk, który wie, jak skutecznie uderzyć w Putina