Już za kilka tygodni uczniowie sprawdzą, czy wiedza, którą nabywali głównie zdalnie, została w ich pamięci. W tym samym czasie nauczyciele będą stawać na głowie, by zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, także w wymiarze epidemiologicznym. Czy opublikowane właśnie wytyczne pomogą im w tym?
Dziś na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiły się nowe wytyczne, które mają obowiązywać w szkołach od pierwszego września b.r.
Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.
Są dostępne on-line >>>Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września
Jak czytamy na stronie:
Wytyczne zostały opracowane, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli po powrocie do stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Są w nich zawarte rekomendacje o charakterze ogólnym i szczegółowym. W wytycznych podkreślono również, że po długotrwałym okresie nauki zdalnej działania w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego należy łączyć z dbałością o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.
W zaleceniach ogólnych znalazły się informacje dotyczące dezynfekcji, higieny, wietrzenia, stosowania maseczek ochronnych oraz zachowywania dystansu społecznego. Rekomendowane jest także szczepienie przeciw COVID-19 dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych.
Co znajdziemy w wytycznych?
Zakres zaleceń jest dość szeroki i dotyczy:
- organizacji zajęć,
- higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni,
- gastronomii,
- postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników.
Autorzy zaleceń sugerują m.in. by w miarę możliwości uczniowie docierali do szkoły pojazdami prywatnymi, … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS