A A+ A++

Rajd Wielkiej Brytanii od dwóch dekad gości w Walii, jednak Motorsport UK chciał przenieść swoją rundę WRC w inne regiony Zjednoczonego Królestwa. Na szczycie listy znajdowała się Irlandia Północna, a rozmowy dotyczyły edycji w 2021 roku.

Negocjacje toczyły się od czerwca minionego roku. Jednak John McGrillen, szef Izby Turystycznej kraju, oznajmił, że zostały one zakończone, zaznaczając jednocześnie, iż rajd nie oferuje odpowiedniej jakości w relacji do potrzebnych nakładów i Izba nie wesprze finansowo tego projektu, choć jeszcze kilka tygodni wcześniej wszystko wydawało się być na dobrej drodze. Wpływ na taką decyzję miała także pandemia koronawirusa i związana z nią niepewna sytuacja ekonomiczna.

Szczególnie rozczarowany jest Bobby Willis, który na początku dekady tchnął życie w słynny Circuit of Ireland. Rajd z bazą w Belfaście był rundą IRC [Intercontinetal Rally Challenge] w 2012 roku oraz FIA ERC w latach 2014-2016.

– Oczywiście, że jestem bardzo rozczarowany, zwłaszcza po pracy, jaką wykonało wielu ludzi. Jednak to rozczarowanie jest niczym w obliczu tego, z czym mierzyć będzie się musiał kraj i cały świat – powiedział Willis w rozmowie z Belfast Telegraph. – Niemożność zorganizowania rajdu, chociaż dużego, niewiele znaczy w obecnej sytuacji.

Z drugiej strony Willis podkreśla, że tak wielkie wydarzenie pomogłoby w odbudowie gospodarki kraju. – Byłby to wielki dar dla branży hotelarsko-gastronomicznej, która skorzystałaby na zorganizowaniu tutaj mistrzostw świata. Przyniosłyby one miliony funtów dla gospodarki i pokazały, że Irlandia Północna jest ponownie otwarta na biznes dla ogromnej światowej publiczności.

Ian Pasley, reprezentujący okręg wyborczy North Antrim, również wspierał starania zmierzające do organizacji Rajdu Wielkiej Brytanii. Pasley podkreślił, że ściągnięcie w lipcu ubiegłego roku na jeden z najważniejszych na świecie turniejów golfowych – The Open – Tigera Woodsa czy Rory McIlroya kosztowało około 17 milionów funtów brytyjskich. Natomiast kwota potrzebna do ugoszczenia najlepszych rajdowych załóg świata miała być około siedmiu razy mniejsza.

Potwierdzenie zakończenia negocjacji związanych z przejęciem przez Irlandię Północną Rajdu Wielkiej Brytanii potwierdził również Hugh Chambers, szef Motorsport UK.

Załogi rywalizujące w WRC odwiedziły Ulster w 2007 i 2009 roku. Część odcinków Rajdu Irlandii wytyczona była po północnej stronie wyspy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJechali powyżej 50 km/h
Następny artykułZdalne zajęcia w Przedszkolu Publicznym w Ożarowie