A A+ A++

Starszy dyrektor ds. projektowania smartfonów Apple, Richard Dinh, zdradził kilka szczegółów na temat budowy iPhone’ów 14. Według niego, mimo, iż nowe smartfony wyglądają identycznie jak poprzednia generacja, w rzeczywistości przeszły znaczącą zmianę konstrukcyjną. Dinh powiedział, że iPhone’y 14, dzięki swojej budowie, mają poprawione możliwości naprawy.

Wraz z premierą iPhone’ów 14, Apple wprowadziło znaczące różnice między podstawowymi modelami, a tymi z dopiskiem Pro w nazwie. Na pierwszy rzut oka, zwykłe czternastki nie różnią się praktycznie niczym od swoich poprzedników. Wieloletni starszy dyrektor ds. projektowania iPhone’ów, Richard Dinh, zdradził jednak, jak to wygląda od zaplecza. Dinh powiedział w wywiadzie między innymi, że czasami czerpią z modeli Pro i udostępniają część tego sprzętu szerszemu gronu. Przykładem tej praktyki może być na przykład dodanie Dynamic Island do podstawowych iPhone’ów 15. „Od iPhone’a 5 używaliśmy pojedynczej obudowy, którą nazywamy konstrukcją kubełkową, a od iPhone’a 8 wraz z wprowadzeniem ładowania bezprzewodowego dodaliśmy tylną szybę, która była na stałe przymocowana do aluminiowej obudowy” – dodał Richard Dinh.

Budowa iPhone’a 14 przeszła bardzo istotne zmiany. Projekt wykorzystuje teraz centralną aluminiową konstrukcję, działającą jak szkielet.

W praktyce oznacza to, że aby dostać się do wnętrza w celu naprawy urządzenia, konieczne jest zdjęcie całego wyświetlacza, gdyż tylko od tej strony można to zrobić. W skrajnych wypadkach, kiedy komponent wymagający wymiany znajduje się tuż przy tylnej (szklanej) obudowie, trzeba zdemontować także wszystkie inne podzespoły. Budowa iPhone’a 14 przeszła bardzo istotne zmiany. Projekt wykorzystuje teraz centralną aluminiową konstrukcję, działającą jak szkielet.

Oznacza to, że smartfon można rozebrać z dwóch stron, poprzez usunięcie wyświetlacza lub tylnego panelu. Inne dostępne w sieci materiały potwierdzają, że dzięki temu zabiegowi, rozbieranie iPhone’a 14 jest faktycznie łatwiejsze. Może być to powiązane z wprowadzeniem przez Apple Self Service Repair. Dinh wspomniał również, iż ta centralna struktura pomaga w odprowadzaniu ciepła na całej powierzchni. Mamy zatem nadzieję, że podobna konstrukcja zostanie wykorzystana do produkcji następnych generacji iPhone’a.





Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułXXXI sesja Rady Powiatu Chojnickiego
Następny artykuł25 strażaków walczyło z pożarem