W kolejnym sparingu przed Igrzyskami Olimpijskimi reprezentacja Francji zmierzyła się z Kanadą. Victor Wembanyama złapał dwa faule w pierwszej minucie i trudno mu było potem złapać rytm meczowy. Shai Gilgeous-Alexander zdobył 23 punkty, a RJ Barrett 21. Kanada wygrała 85:73. Wemby zakończył spotkanie z dorobkiem 10 punktów.

Czasem dużo zależy od tego jak się zacznie mecz, a ten dobrze zaczęli Kanadyjczycy (15:6). W dodatku w zaledwie 45 sekund Victor Wembanyama złapał dwa przewinienia i musiał opuścić boisko.

Prowadzeni przez Shaia i Barretta Kanadyjczycy utrzymali kilkupunktową przewagę w drugiej kwarcie. Po zmianie stron Francuzom udało się nawet objąć prowadzenie (45:44), ale rywale szybko odpowiedzieli i było dla 51:45 dla Kanady. Drużyna z Ameryki Północnej nie pozwoliła już trójkolorowym na powrót do gry.

Najskuteczniejszym graczem reprezentacji Francji był Guerschon Yabusele (19 punktów i 4 zbiórki). Wembanyama zdobył 10 punktów i spędził na boisku 25 minut, ale dwa faule w pierwszej minucie wybiły go z rytmu. Wemby miał też siedem zbiórek i dwa przechwyty.

Stuprocentową skutecznością z gry (6/6) może się pochwalić Rudy Gobert, który pod nieobecność Wembanyamy starał się dominować w strefie podkoszowej.

Najwięcej punktów dla Kanady zdobyli: Shai Gilgeous-Alexander (23) i RJ Barrett (21). Dobrze zagrał też Kelly Olynyk (14 punktów), który popisał się kilkoma skutecznymi akcjami z rzędu w czwartej kwarcie.

W zespole Kanady nie zagrał Jamal Murray. Zawodnik Denver Nuggets nie jest kontuzjowany. Jako powód podano „odpoczynek”.

Francja ma już za sobą kilka spotkań towarzyskich przed Igrzyskami Olimpijskimi. Najpierw roznieśli Turcję (96:46) i wygrali z Niemcami (90:66). Przegrali jednak z tymi samymi Niemcami (65:70) oraz Serbią (67:79).

Kanada z kolei rozegrała wcześniej tylko jeden mecz przygotowawczy, przegrywając z drużyną USA (72:86).

Ważne! Kolejne mecze zarówno reprezentacji Stanów Zjednoczonych, jak i Francji obejrzeć będzie można na kanale NBA na YouTube. Wystarczy przejść do kanału – zakładka NA ŻYWO i tam zobaczycie zaplanowane transmisje.