A A+ A++

Czterdzieścioro pięcioro absolwentów Uczelni Jana Wyżykowskiego otrzymało dyplomy ukończenia studiów. Po raz pierwszy mury uczelni opuścili absolwenci z tytułem magistra inżyniera.

Kierunki techniczne cieszą się w naszym regionie dużą popularnością. Wiąże się to oczywiście z zapotrzebowaniem pracodawców.

– Dyplomy otrzymują nasi absolwenci kierunków technicznych, czyli Górnictwa, Logistyki, Mechatroniki i Informatyki, a więc kierunków typowo inżynierskich – mówi Miłosz Czopek, prorektor Uczelni Jana Wyżykowskiego. – Liczymy na to, że nasi absolwenci będą doskonałymi przedstawicielami naszej uczelni na zewnątrz. Z otrzymanego wykształcenia są predestynowani do pełnienia w przyszłości ważnych, kierowniczych funkcji. Myślę, że tym samym nasza relacja tylko zmieni swój charakter: do tej pory byli słuchaczami naszej uczelni, a za chwilę staną się naszymi partnerami. To naturalna kolej rzeczy, ale za każdym razem odrobina takiego sentymentu pozostaje.

– Czuję zadowolenie i dumę z tego, że udało się skończyć studia – mówi Agnieszka Lemańska z wydziału Górnictwo i Geologia. – Przez półtora roku uczyłam się całkiem nowych rzeczy gdyż było to zupełnie niezwiązane z tym, co robię obecnie w pracy. Fantastyczna grupa studentów, fantastyczni wykładowcy, którzy przekazali nam masę wiedzy. Pani dziekan, która nas prowadziła i dawała takiego mocnego szturchańca żeby iść dalej.

– Pierwszy raz studia skończyli absolwenci studiów II stopnia Górnictwa i Geologii – mówi dr inż. Anna Wojciechowicz, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych. – To takie moje dziecko ponieważ długo walczyliśmy o to, żeby u nas było kształcenie drugiego stopnia i teraz cieszymy się z tego wspólnie: ja i absolwenci. Do tego dochodzą jeszcze certyfikaty i stypendia KGHM – naszego partnera. Nasi studenci uzyskują coraz lepsze wyniki w nauce stąd coraz większa ilość stypendystów KGHM. I to też cieszy.

– KGHM Polska Miedź S.A. jest partnerem polkowickiej Uczelni – mówi Marek Wachnik, kierownik Wydziału Rekrutacji Budowania Wizerunku KGHM Polska Miedź S.A. –W tym semestrze mamy 20 stypendystów KGHM studentów I i II stopnia. Bardzo się cieszymy, że jako firma, możemy wspierać rozwój zawodowy studentów i rozwijać szkolnictwo. Aby zdobyć stypendium KGHM trzeba oczywiście spełnić odpowiednie kryteria, ale osoba ambitna, osoba której zależy na podnoszeniu kwalifikacji może w ten sposób finansować sobie studia.

Mimo łączenia pracy zawodowej z nauką wielu słuchaczy radzi sobie wspaniale.

– Studia są bardzo ciekawe – mówi Justyna Żołnierczyk, absolwentka UJW, inżynier górnictwa i geologii. – Jest to model praktyczny studiów czyli połączenie praktyki i wiedzy. Tej wiedzy, której nam brakowało. Pracuję w kopalni Polkowice-Sieroszowice w dziale technologii górniczej w związku z tym ta wiedza a jest mi niezbędna w codziennej pracy. Jestem osobą, która chętnie zdobywa nowa wiedzę, chcę poszerzać swoje horyzonty. Sześciokrotnie ( na siedem semestrów) otrzymałam stypendium KGHM. Mówi się, że górnictwo i geologia nie jest dziedzina do wyuczenia się, jest to sztuka górnicza, na którą składa się wiele umiejętności, jest to olbrzymie spektrum wiedzy. Temu trzeba poświęcić wiele czasu. To musi być pasja.

Opuszczający Uczelnię absolwenci są zadowoleni i z poziomu nauczania i osiągnięć własnych.

– Dużo wyrzeczeń potrzeba by zdobyć wysoką średnią – mówi Katarzyna Szczotka z kierunku Logistyka (średnia ocen- 4,93). – Potrzebna jest konsekwencja w nauce i trzymanie się uprzednio założonego planu w studiowaniu. Studia będę bardzo miło wspominać, szkoda, że się skończyły. Pracuję u zarządcy struktury kolejowej. Jestem pełnomocnikiem systemu zarządzania bezpieczeństwem i utrzymania. Mam nadzieję, że jeszcze jakieś studia przede mną.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułЗакон про мобілізацію опубліковано: коли він набере чинності
Następny artykułРФ «злизала» українську розробку для евакуації поранених (відео)