A A+ A++

Przez prawie 9 i pół roku Paweł Piechowiak z Trzemeszna kierował wydziałem inwestycyjnym w gminie Żnin i był jednym z najbliższych ludzi burmistrza Roberta Luchowskiego. Od 1 lipca zacznie pracę w referacie komunalnym Urzędu Gminy w Dąbrowie, na podstawie porozumienia włodarzy obydwu gmin i przeniesienia między urzędami. Burmistrz Żnina Łukasz Kwiatkowski jeszcze nie podjął decyzji, czy zostanie ogłoszony nabór na nowego szefa wydziału, czy też uda się pozyskać odpowiednią osobę na to stanowisko również na zasadzie porozumienia w sprawie przeniesienia z innego urzędu.

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy wiarygodne, ale jeszcze nieoficjalne informacje o tym, że dyrektor wydziału infrastruktury, gospodarki przestrzennej i inwestycji w Urzędzie Miejskim w Żninie, Paweł Piechowiak, pożegna się z tym etatem. I to nie dlatego, że zwolni go nowy burmistrz Łukasz Kwiatkowski. Choć oczywiście obserwatorzy żnińskiej sceny politycznej zdawali sobie doskonale sprawę, że dyrektor, który był jednym z najbliższych współpracowników burmistrza Roberta Luchowskiego, nie jest wielkim faworytem nowego włodarza.
16 lutego 2015 r., a więc nieco ponad 2 miesiące od wyboru na burmistrza, Robert Luchowski doprowadził do transferu Pawła Piechowiaka, kierownika referatu inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Trzemesznie, do ratusza w Żninie. Wcześniej na to stanowisko w żnińskim ratuszu ogłoszony został konkurs. Zgłosił się do niego także Paweł Piechowiak. Konkurs został jednak unieważniony, ponieważ żaden z kandydatów nie spełniał wszystkich wymagań formalnych. Dotyczyło to także kandydata z Trzemeszna, który nie posiada uprawnień budowlanych. Ówczesny burmistrz Robert Luchowski zdecydował się jednak przyjąć Pawła Piechowiaka na stanowisko kierownika wydziału infrastruktury, planowania przestrzennego i inwestycji biorąc pod uwagę, iż w wydziale tym pracują inne osoby, które mają takie uprawnienia budowlane.
Teraz, po ponad 9 latach, w ratuszu w Żninie nie ma już w wydziale inwestycyjnym pracowników z uprawnieniami budowlanymi, a burmistrz Łukasz Kwiatkowski nie ukrywa, że ktoś taki jest w tej komórce urzędu potrzebny.
W poniedziałek 17 czerwca otrzymaliśmy potwierdzenie od burmistrza Łukasza Kwiatkowskiego, że trwają rozmowy i możliwy jest kolejny transfer Pawła Piechowiaka do innego urzędu. Z naszej wiedzy wynikało, że chodzi o Urząd Gminy w Dąbrowie, kierowany przez nową panią wójt Agnieszkę Ziółkowską. Do niedawna pracowała ona w UM w Żninie w wydziale promocji, gdzie zajmowała się współpracą z organizacjami pozarządowymi. Po wygranych wyborach w Dąbrowie Agnieszka Ziółkowska zaproponowała stanowisko swego zastępcy Dawidowi Kolasie, dotychczasowemu dyrektorowi wydziału, w którym ona sama pracowała w UM w Żninie.
W lutym 2015 r. funkcję ówczesnego kierownika (dyrektorzy wydziałów w miejsce kierowników w nomenklaturze UM w Żninie zostali wprowadzeni dopiero po kilku latach rządów Roberta Luchowskiego) w Urzędzie Miejskim w Żninie objął zgodnie z artykułem 22 ustawy o pracownikach samorządowych na zasadzie porozumienia w sprawie przeniesienia pracownika samorządowego. Wtedy takie porozumienie zawarli burmistrzowie Trzemeszna i Żnina, którymi byli Krzysztof Dereziński i Robert Luchowski.
Nowy burmistrz Łukasz Kwiatkowski przekazał nam w środę 19 czerwca, że dzień wcześniej wpłynęło do ratusza żnińskiego pismo od pani wójt Dąbrowy Agnieszki Ziółkowskiej, w którym poprosiła o przeniesienie Pawła Piechowiaka do pracy w Urzędzie Gminy w Dąbrowie. W środę burmistrz Żnina wysłał odpowiedź pozytywną dla pani wójt.
Jak wyjaśnia nam Dawid Kolasa, zastępca wójta Dąbrowy, w tamtejszym urzędzie w strukturze organizacyjnej są 3 referaty w tym referat komunalny, który merytorycznie zajmuje się podobnym zakresem spraw, co wydział w Żninie kierowany przez Pawła Piechowiaka. Referat w Dąbrowie obecnie nie ma kierownika, a to dlatego, że doszło do przeniesienia pracowników między urzędami. Dokonało się ono jeszcze za zgodą ówczesnego wójta Marcina Barczykowskiego. Kierownik przeszedł do Urzędu Gminy w Inowrocławiu. Nowa wójcini Dąbrowy zapytała dyrektora Pawła Piechowiaka, czy byłby zainteresowany przeniesieniem do Dąbrowy. Ponieważ ten wyraził taką wolę, podjęte zostały rozmowy na poziomie włodarzy gminy Dąbrowa i gminy Żnin. Burmistrz Łukasz Kwiatkowski zgodził się na przeniesienie dyrektora Piechowiaka do Dąbrowy. Stanie się to faktem 1 lipca br. Do końca czerwca Paweł Piechowiak pracuje w ratuszu w Żninie. Burmistrz Łukasz Kwiatkowski powiedział nam, że zostanie albo ogłoszony nabór na nowego szefa wydziału inwestycyjnego w Żninie, albo również dojdzie do transferu między urzędami. Jeśli będzie to nabór, to w wymaganiach dla kandydatów burmistrz chce ująć konieczność posiadania uprawnień budowlanych.
Paweł Piechowiak to były kandydat na burmistrza Trzemeszna, który jednak startując na ten urząd zawsze do tej pory ponosił wyborcze porażki. Podobnie było 7 kwietnia br.
Paweł Piechowiak od 1 lipca do 30 października 1987 r. był stażystą w Kombinacie Państwowych Gospodarstw Rolnych w Kołaczkowie. Później rozpoczął dwuletnią służbę wojskową. Od maja 1989 r. zatrudniony był w UMiG w Trzemesznie, początkowo na stanowisku podinspektora do spraw budownictwa wiejskiego, później inspektora w dziale inwestycyjno-gospodarczym, a od 1999 r. kierował tym referatem. W 2009 r. startował w naborze na stanowisko szefa wydziału w Urzędzie Miejskim w Mogilnie. Wygrał konkurs, ale ostatecznie nie przyjął posady i pozostał w urzędzie w Trzemesznie.
Paweł Piechowiak obecnie nie figuruje w Krajowym Rejestrze Skazanych. Miał jednak sprawę sądową. Dotyczyła ona wniosku o dofinansowanie inwestycji z programu SAPARD. W 2005 roku został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 400 zł grzywny za posłużenie się sfałszowanym dokumentem. Wyrok uległ zatarciu już kilkanaście lat temu, więc może pracować w administracji publicznej.

Karol Gapiński

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCanpack FIP – trwa strajk pracowników w Brzesku i Dębicy.
Następny artykuł800 plus i Dobry Start nie dla każdego dziecka. Nowe przepisy wprowadzają dodatkowe kryteria