A A+ A++

– Chyba największym sukcesem jest to, że pomimo trudności i problemów, które pojawiają się w realizacji inwestycji, krok po kroku idziemy do przodu i czynimy miasto piękniejszym, bardziej funkcjonalnym. Budżet jest z każdym rokiem większy, dochody rosną, udaje się pozyskiwać kolejnych inwestorów, miasto się rozwija – powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

Ścieżka nad Wartą

Ten rok względem poprzednich był rekordowy, 2020 będzie jeszcze większy. Najbardziej cieszę się z cierpliwości mieszkańców, choć wiem, że ona ma swoje granice. Bardzo doceniam, że akceptują uciążliwości związane z przebudową – dodał prezydent.

ul. Graniczna

ul. Kazimierza Wielkiego

Torowisko przy ul. Kostrzyńskiej

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Roosevelta

Fragment ul. Piłsudskiego

Dla dużego kapitału zewnętrznego zostało przygotowanych 400 hektarów atrakcyjnych terenów inwestycyjnych przy ulicy Myśliborskiej, a dla lokalnego biznesu ponad 21 ha uzbrojonych terenów przy ulicy Dobrej. – To są miejsca dla przedsiębiorców na zakłady produkcyjne, a co najważniejsze, na nowe miejsca pracy. Te z kolei to konkurencja między pracodawcami, a konsekwencją tego jest oczywiście wzrost wynagrodzeń – podkreślił Wójcicki.

Rozstrzygnięto przetarg, wyłoniono wykonawcę i na początku przyszłego roku rozpocznie się budowa Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. W budynkach poszpitalnych przy Warszawskiej ma się uczyć zawodów poszukiwanych na rynku pracy ponad tysiąc osób. Głównie młodzież, ale też dorośli, którzy będą się dokształcać do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Podpisanie umowy na budowę Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu

Miasto rozpoczęło kolejny projekt wspierający budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne; wkrótce 43 działki budowlane będzie można kupić za połowę ich wartości. Nieruchomości zlokalizowane są przy ulicy Granicznej i Ludowej. 

Mieszkańcy mogą już korzystać z większości inwestycji zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego 2019. Nie brakowało atrakcji dla gorzowian – mogli zrelaksować się na leżaku, ćwiczyć z profesjonalnym trenerem, tworzyć prawdziwe cuda z odpadów lub szlifować umiejętności w zakresie radzenia sobie ze stresem. Wykonano także większość tzw. zadań twardych, które w wielu przypadkach poprawiły komfort życia mieszkańców; m.in. zbudowano siłownie plenerowe, miejsca parkingowe, przebudowano drogi dojazdowe, chodniki i schody.

Boisko przy IV LO

Chodnik wybudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego

W 2019 roku przybyło ścieżek rowerowych (m.in. ul. Piłsudskiego, al. ks. Andrzejewskiego, Fabryczna, Żwirowa), otwierane są kolejne ścieżki spacerowe (m.in. nad Wartą i wzdłuż Kłodawki), parki (Wiosny Ludów, Siemiradzkiego) są poddawanej intensywnej renowacji, a wkrótce na ulicach zobaczymy nowoczesne tramwaje i pierwsze osiem elektrycznych autobusów.

Oficjalne przywitanie nowego taboru tramwajowego

Ścieżka wzdłuż Kłodawki

Ścieżka rowerowa wzdluż parku Kopernika

Ścieżka nad Wartą

Park Siemiradzkiego

Ścieżka nad Wartą

Kończy się remont estakady – najdłuższego zabytku techniki w Polsce. Wkrótce restauratorzy wrócą do pracy, a oba bulwary będą tętnić życiem.

Do użytku oddano kolejne mieszkanie tzw. chronione, które powstają z myślą o osobach zdecydowanych na wyjście z bezdomności oraz mieszkanie treningowe dla osób z autyzmem.

Oficjalne otwarcie mieszkania treningowego dla osób z autyzmem

Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ma już stałą bazę; stacjonujący w naszym mieście helikopter należy do jednego z najbardziej „zapracowanych” w kraju.

Z pomieszczeń Urzędu Miasta zniknęły plastikowe butelki – w życie weszła uchwała dotycząca ograniczenia zużywania plastiku w miejskich instytucjach oraz podczas wydarzeń kulturalno-rozrywkowych na terenie miasta.

Jestem przekonany, że w nadchodzącym sezonie kulturalnym nie zabraknie niesamowitych wrażeń podczas sztandarowych wydarzeń, takich jak Nocny Szlak Kulturalny, Międzynarodowy Festiwal Tańca, Romane Dyvesa, czy kolejnych Dni Gorzowa – wylicza prezydent Wójcicki i dodaje – przed nami inwestycje, które obejmą między innymi przebudowę nowej siedziby Miejskiego Centrum Kultury; modernizację w Miejskim Ośrodku Sztuki; remonty w klubach MCK i miejskich filiach bibliotecznych.

Dni Gorzowa 2019

Dni Gorzowa 2019

Alte Kameraden 2019

Bartosz Zmarzlik, kapitan gorzowskiej Stali, został żużlowym mistrzem świata, a dwukrotnych mistrzów olimpijskich Roberta Sycza i gorzowianina Tomasza Kucharskiego, uznano za osadę stulecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Tegoroczny miejski sylwester odbędzie się w zupełnie nowej aranżacji. Zamiast sztucznych ogni – pokaz laserów. Na scenie zagra dla mieszkańców miasta popularny zespół Komodo.

W 2020 roku przypada jubileusz 25-lecia obchodów Dnia Pamięci i Pojednania. To wyjątkowe święto jest efektem wspólnej inicjatywy władz samorządowych Gorzowa i mieszkańców dawnego Landsberga nad Wartą, przyświeca mu idea przyjaźni dawnych i obecnych mieszkańców Miasta.

Wydział Promocji i Informacji

Fot. Łukasz Kulczyński

Fot. Bartłomiej Nowosielski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł23 / 2019. Świadczenie usług pocztowych na rzecz Urzędu Miejskiego w Brzesku w roku 2020.
Następny artykułPo 60 latach z rynku znika firma odzieżowa Warmia, szyjąca m.in. stroje dla olimpijczyków