Według Interpolu metaverse może negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo dzieci w sieci.
W najnowszym ostrzeżeniu Interpol podkreśla wpływ świata metaverse na cyberbezpieczeństwo. Zdaniem ekspertów Interpolu metaverse może zostać wykorzystane jako pierwszy krok do przestępstw w sferze fizyczne, a dodatkowo może posłużyć do wykorzystywania innych niebezpiecznych form cyberprzestępczości.
Dyrektor wykonawczy do spraw technologii i innowacji w Interpolu – Madan Oberoi przekazał swoje zaniepokojenie możliwymi przestepstwami związanymi ze światem metaverse. Poinformował również, że specjaliści Interpolu aktywnie pracują nad poszukiwaniem i wdrażaniem nowych środków zaradczych.
Zobacz również:
Zdaniem Interpolu, metaverse może dodatkowo zwiększyć ilość przestępstw polegających na phishingu. Najpopularniejsza metoda oszustwa może nabrać zupełnie nowego znacznie. Oberoi obawia się o możliwe skutki phishingu połączonego z wirtualną rzeczywistością. Podkreśla również, że nie wolno bagatelizować bezpieczeństwa dzieci, które są aktywnie w sieci niemalże przez cała dobę.
Istnieją również sposoby, w jakie cyberprzestępcy mogą wykorzystywać metaverse do planowania i ćwiczenia przyszłych ataków fizycznych: “Jeśli grupa terrorystyczna chce zaatakować fizyczną przestrzeń, może użyć tej przestrzeni do planowania i symulacji oraz rozpoczęcia ćwiczeń przed atakiem” – dodaje Madan Oberoi.
Wiele gier posiada możliwość tworzenia map, a dzięki wirtualnej rzeczywistości przestępcy mogliby badać konkretne miejsca z niesamowicie wysoką szczegółowością.
Europejski odpowiednik Interpolu – Europol – twierdzi, że jest na dobrej drodze do zwalczania przestępczości związanej z metaverse, ale ostatnio ostrzegł, że jeśli metaverse wykorzystuje technologię blockchain do rejestrowania interakcji użytkowników, działania zaradcze mogą być utrudnione.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS