Amerykańska korporacja podjęła strategiczną decyzję i uznała, że nie opłaca się jej dalej produkować serwerów oraz instalowanych w nich komponentów i ogłosiła iż sprzedaje ten biznes dwóm firmom: MiTAC i Tyan.
MiTAC to tajwański producent elektroniki, a Tyan to zależna od Intela firma specjalizująca się w wytwarzania komponentów instalowanych w serwerach. Rzecznik prasowy Intela opublikował komunikat, w którym czytamy iż firma zamierza skoncentrować swoją uwagę w najbliższej przyszłości na strategii IDM 2.0, dlatego podjęła trudną dla niej decyzję o opuszczeniu grupy Data Center Solutions. W ramach tego planu firma MiTAC (która jest dostawcą rozwiązań typu edge-to-cloud i wieloletnim partnerem grupy Data Center Solutions) będzie miała prawo produkować i sprzedawać zaprojektowane przez Intel komponenty, które są instalowane w serwerach.
Intel miał jak dotąd minimalny udział w rynku serwerów, dlatego decyzja ta nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Należy przypomnieć, że w żadnym z liczących się na świecie rankingów podsumowujących ten rynek (opracowanych przez takie firmy analityczne, jak Gartner czy IDC) Intel nigdy się nie pojawił. W ostatnich latach Intel systematycznie rezygnował z produkcji komponentów wchodzących w skład serwerów.
Zobacz również:
Przykładem mogą tu być pamięci typu Optane, z produkcji których Intel zrezygnował w połowie zeszłego roku, ogłaszając taką decyzję przy okazji prezentowania wyników finansowych za drugi kwartał 2022 roku. Firma opracowała trzy różne architektury wykorzystujące pamięci Optane: App Direct (architektura imitującą typową pamięć masową), Memory Mode (imitującą klasyczną pamięć DRAM) i Mixed Mode (architektura obsługującą dwie poprzednie konfiguracje). Wszystkie odeszły już na dobre do lamusa (głównie z tego powodu, że poza Intelem nikt ich nie stosował), a obecnie dołączyły do nich pozostałe rozwiązania stosowane w serwerach.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS