A A+ A++

Już trzeci raz ONDE SA., lider branży OZE w Polsce, ogłasza nabór do programu grantowego SOFIA (Science Onde Flow Innovation Academy) i zaprasza do udziału młodych naukowców. Program nagradza pomysły, które mają szansę w realny sposób przyczynić się do transformacji energetycznej i wesprzeć jej rozwój. Do zdobycia są granty finansowe aż do 20 tys. zł. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a liczba zgłoszonych w zeszłym roku projektów przerosła najśmielsze oczekiwania. Co przyniesie jego kolejna odsłona i dlaczego ta inicjatywa jest tak ważna?

Innowacyjność w służbie praktyki

Organizatorzy kładą szczególny nacisk na funkcjonalność zgłaszanych projektów i możliwość ich wykorzystania w praktyce.

„Transformacja energetyczna jest jednym z priorytetowych zadań dla współczesnego społeczeństwa. Nasz program grantowy SOFIA niesie dla świata same korzyści. Zwiększa szansę na szersze stosowanie innowacyjnych, przyjaznych środowisku rozwiązań, a ponadto umożliwia młodym, zdolnym ludziom rozwój zgłaszanych projektów. Wspieramy ich nie tylko finansowo. Uczestnicy mogą także liczyć na doradztwo i nawigację pod nadzorem ekspertów z branży OZE. Najbardziej cenimy te projekty, które wyróżniają się funkcjonalnością. Tak aby w przyszłości można je było z sukcesami stosować w praktyce, a tym samym rozwijać naszą branżę” – podkreśla Marek Marzec, wiceprezes ONDE SA. 

Wsparcie finansowe to tylko początek

Młodzi, odważni i pełni pomysłów. Tak można określić finalistów poprzednich edycji, a ich projekty spotkały się zainteresowaniem branży. W poprzedniej odsłonie programu jury wyłoniło i nagrodziło w sumie cztery projekty, a ich tematyka była zróżnicowana: 

  • Wykorzystanie potencjału energetycznego odpadowych tworzyw sztucznych w recyklingu chemicznym (Gabriela Poznańska),
  • Analiza możliwości stworzenia konstrukcji w formie trackera solarnego dla pływającej instalacji fotowoltaicznej (Kamil Skonieczny),
  • Zastosowanie algorytmu sztucznej inteligencji do analizy stanu turbin wiatrowych z użyciem bezzałogowych statków powietrznych (Michał Stopel),
  • Ocena śladu węglowego za pomocą znormalizowanej metody IPCC jako narzędzie skutecznej kontroli cyklu istnienia elektrowni fotowoltaicznej (Tomasz Cierlicki). 

Więcej na temat ww. projektów można przeczytać na stronie https://ondeflow.pl/program-grantowy/2-edycja-programu-grantowego-sofia/

Finaliści programu otrzymują nie tylko grant finansowy do 20 tys. zł, ale mają także szansę na nawiązanie kontaktów zawodowych ze specjalistami branży OZE oraz zdobycie cennego doświadczenia. 

5 kategorii konkursowych 

Projekty można zgłaszać na stronie www.ondeflow.pl do 30 kwietnia 2024 r. Do wyboru jest aż 5 kategorii:

1. Nowe rozwiązanie w obszarze utrzymania i eksploatacji OZE,
2. Nowoczesne systemy sterowania i nadzoru dla OZE,
3. Układ wyprowadzenia mocy w instalacjach hybrydowych,
4. Cykl życia OZE,
5. Dzika karta OZE.

Partnerem 3. edycji programu grantowego SOFIA jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie www.ondeflow.pl. 

Źródło informacji: ONDE SA
 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTężnie solankowe w Tarnowie Podgórnym wznowią działalność od kwietnia
Następny artykułDęby Bartosz i Bolesław – dwa nowe pomniki przyrody w Jaworznie