A A+ A++

Już w najbliższą sobotę, 6 lipca, Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na niezwykłe wydarzenie. Wystawa „W Gdyni nie pada” przeniesie nas do czasów, gdy letniskowe życie w Gdyni kwitło w pełni. To nie tylko podróż w przeszłość, ale także unikalna okazja do doświadczenia historii za pomocą wszystkich zmysłów.

Nowatorska wystawa sensoryczna w Muzeum Miasta Gdyni

Wernisaż wystawy odbędzie się 6 lipca o godzinie 14:00 w Muzeum Miasta Gdyni. Wydarzenie to będzie tłumaczone na Polski Język Migowy, co umożliwi dostępność dla osób niesłyszących. Wystawa „W Gdyni nie pada” to innowacyjny projekt historyczno-sensoryczny, który przeniesie nas do pierwszych trzydziestu lat XX wieku, kiedy to Gdynia była popularnym letniskiem.

Kurator wystawy, Małgorzata Bujak, postawiła na nowoczesne rozwiązania wystawiennicze, dbając jednocześnie o potrzeby najmłodszych odbiorców. Ekspozycja została zaprojektowana w sposób umożliwiający jej polisensoryczną eksplorację. Zwiedzający będą mogli biegać, dotykać, a nawet zjeżdżać, jednocześnie odkrywając historię bałtyckiego wybrzeża.

Zanurzenie w letniskowej atmosferze Gdyni sprzed lat

Wystawa „W Gdyni nie pada” to hołd dla gdyńskiego letniska, które przyciągało turystów swoimi urokami. Ekspozycja pozwoli odwiedzającym przenieść się do czasów, gdy na plażach dominowały pantalony i stylowe kapelusze. Będzie można dowiedzieć się, do czego służyły kimona plażowe i jak Orłowo przyciągało swoimi sielankowymi krajobrazami.

– Wyruszymy wspólnie w fascynującą podróż do czasów, w których na gdyńskich plażach dominowały pantalony i stylowe kapelusze. Zastanowimy się, czy Zatoka w tamtym czasie szumiała tak samo, dowiemy się, do czego służyły kimona plażowe i jak sielankowe Orłowo mamiło swoimi urokami przyjezdnych – zachęca na swojej stronie Muzeum Miasta Gdyni.

Ekspozycja została zainspirowana naturą bałtyckiego wybrzeża i kuracyjną infrastrukturą z początku XX wieku. Dzięki temu zwiedzający będą mogli w pełni doświadczyć atmosfery tamtych lat za pomocą wszystkich swoich zmysłów.

Program wydarzeń towarzyszących wystawie

Wystawie towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń edukacyjnych, skierowanych do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Już 7 lipca o godzinie 14:00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie, a w kolejnych dniach planowane są warsztaty i spacery tematyczne:

  • 6 lipca, godz. 14.00 – wernisaż wystawy,
  • 7 lipca, godz. 14.00 – oprowadzanie kuratorskie,
  • 12 lipca, godz. 11.00 – Wakacje w Muzeum: Elegantki z morskiej pianki – warsztaty tworzenia biżuterii,
  • 15 lipca, godz. 17.00 – Spacer śladami letników w Śródmieściu,
  • 19 lipca, godz. 11.00 – Wakacje w Muzeum: Miejcie oczy z boku głowy – warsztaty szycia pluszowych fląder,
  • 26 lipca, godz. 11.00 – Wakacje w Muzeum: Pod prąd! – gra miejska śladami łososia,
  • 2 sierpnia, godz. 11.00 – Wakacje w Muzeum: Uwaga, parzy! – warsztaty tworzenia lampionów,
  • 25 sierpnia, godz. 14.00 – oprowadzanie po wystawie.

Wszystkie wydarzenia są dostępne bezpłatnie, co stanowi doskonałą okazję do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi, jednocześnie poznając historię i kulturę Gdyni.

Wystawa dostępna do 28 lutego 2025 roku

„W Gdyni nie pada” to wystawa, która będzie dostępna dla zwiedzających aż do 28 lutego 2025 roku. Dzięki temu każdy, kto nie zdąży odwiedzić muzeum w najbliższych dniach, będzie miał jeszcze wiele okazji, by zanurzyć się w atmosferze dawnej Gdyni i doświadczyć jej historii w sposób nowatorski i angażujący.

Wystawa została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerami projektu są m.in. Flowair, Ladeco, Meble Pinio, Poltops, Mapalu oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Na podstawie: Urząd Miasta w Gdyni

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRosnąca rola Silversów w gospodarce
Następny artykułNiezwykłe odkrycie w jaskini. Na świecie nie ma starszego