Data dodania: 2014-02-14 (10:18) Poranny komentarz rynkowy X-Trade Brokers
Azjatyckie indeksy w większości przypadków pięły się w górę ze względu na wyższy od oczekiwań odczyt danych o inflacji z Chin. Jedynie japoński Nikkei spadł o 1,53%. Indeks Hang Seng rośnie o +0,65%, a Shanghai Composite o +0,75%. Również pozytywnie wyróżniała się giełda w Australii, której indeks ASX200 wzrósł o +0,91%.
To właśnie indeks australijski jest w ostatnim czasie jednym z ciekawszych. Notuje on już od dołka z 5 lutego wzrost o ponad 6% (dla porównania S&P500 wzrósł o 5%).
Chiński urząd statystyczny podał, że inflacja konsumencka wyniosła w styczniu 2,5% w ujęciu rocznym przy oczekiwaniach na poziomie 2,3%. Zatem tempo wzrostu jest tu utrzymywane, ponieważ w grudniu inflacja również wyniosła 2,5%. Natomiast inflacja producencka spadła mniej niż zakładał konsensus. Odczyt to -1,6% przy założeniach na poziomie -1,7%.
Kontrakty w Europie notowane są obecnie na nieznacznych minusach. DAX -0,15, CAC40 -0,06%, a kontrakt na indeks WIG20 jest już na poziomie 2500 pkt.
Z najważniejszych danych makroekonomicznych poznamy dziś wstępny odczyt PKB strefy euro za IV kwartał. Wcześniej zostały opublikowane dynamiki PKB dla Francji i Niemiec. W obydwu przypadkach odczyty w ujęciu kwartalnym były lepsze od oczekiwań. PKB Francji wzrósł o 0,3% wobec oczekiwań na poziomie 0,2%, a PKB Niemiec o 0,4% przy konsensusie na poziomie 0,3%. Dziś również poznamy PKB Polski (konsensus r/r za IV kwartał to +2,8%) oraz wskaźnik cen towarów i usług (godzina 14:00). Natomiast z USA czeka nas odczyt produkcji przemysłowej oraz indeks Uniwersytetu Michigan (odpowiednio godz. 15:15 i 15:55).
Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski X-Trade Brokers
2018-10-01 Komentarz surowcowy DM BOŚ
Na rynku ropy naftowej wciąż wyraźną przewagę ma strona popytowa. Notowania amerykańskiej ropy WTI zakończyły wrzesień silnym wzrostowym akcentem, docierając do okolic 73,50 USD za baryłkę i poruszając się w tych okolicach także dzisiaj rano. Tymczasem cena europejskiej ropy Brent dotarła do okolic 83 USD za baryłkę, tym samym wzbijając się na najwyższy poziom od 2014 roku.
2017-11-30 Komentarz TMS Brokers
Inflacja wróciła do celu: Wstępny szacunek inflacji CPI za listopad należy traktować jako wysoce zaskakujący, bowiem ankietowani ekonomiści nie byli za bardzo przygotowani na uplasowanie się rocznej zmiany dynamiki cen konsumenta na tegorocznych maksimach (2,5 proc. r/r, konsensus: 2,3 proc.).
2017-09-04 Ciekawostki inwestycyjne
Najbogatsi ludzie świata. Skąd mają swoje potężne majątki? Jak dorobili się fortuny? Najłatwiej mieli dziedzice majątków wypracowanych przez poprzednie pokolenia. Jednak największe wrażenie robią ci, którzy spełnili swój amerykański sen i przeszli drogę od zera do miliardera. Przyjrzyjmy się sylwetkom kilku z nich.
2017-03-24 Inwestycje alternatywne
O tym, że dywersyfikacja w inwestycjach jest ważna, wiemy wszyscy. Każdy ekonomista i prawdopodobnie każdy laik chociaż odrobinę zainteresowany tematem pomnażania swoich pieniędzy wie, że trzymanie „wszystkich jajek w jednym koszyku” to zły pomysł.
2016-07-13 Komentarz ekonomiczny Patron FX
Na rynkach utrzymuje się optymizm i odrabianie strat z ubiegłego tygodnia. W przypadku giełdy na Wall Street, po rekordowo wysokim (najwyższym od 2015 r.) poniedziałkowym zamknięciu, wtorek przyniósł kontynuację wzrostów. Świetny dzień odnotowały również indeksy w Azji, gdzie między innymi japoński Nikkei225 zyskał prawie 2,5%.
2016-06-21 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Nawet bez głosowania w sprawie Breksitu, i tak dzień zapowiada się bardzo ciekawie. Przed południem zostanie opublikowany indeks instytutu ZEW, czyli wskaźnik nastrojów panujących wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych. Po południu szef EBC, Mario Draghi, będzie mówił w Parlamencie Europejskim o polityce pieniężnej.
2016-06-20 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Brytyjczycy zgotowali rynkom całkiem udany thriller. Jego autorem jest oczywiście David Cameron, który sam wymyślił scenariusz. Na razie nie wiadomo, czy przejdzie do historii jako polityk, który wyprowadził Wielką Brytanię z UE, ale na pewno zapisze się w dziejach Imperium (nad którym nigdy nie zachodzi słońce) jako genialne dziecko Alfreda Hitchcocka.
2016-01-15 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Koniec tygodnia należy do USA. Dziś pojawi się pokaźny pakiet danych, m.in. o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Amerykański blok zamknie indeks Uniwersytetu Michigan. Wszystkie wskaźniki z USA zostaną opublikowane w czasie, gdy Europa jeszcze pracuje, więc giełdy będą mogły na nie zareagować.
2015-12-31 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Dziś dzieje się oczywiście niewiele, bo rynki albo nie pracują w ogóle, albo działają krótko. Wydarzeniami wartymi uwagi są dwie popołudniowe publikacje z USA: jedna to wnioski o zasiłki dla bezrobotnych, a druga – indeks Chicago PMI. Gdyby mocno odbiegały od konsensusu, mogłyby pogorszyć nastroje na rynkach.
2015-10-02 Komentarz ekonomiczny Saxo Bank
Inwestorzy będę mieli pełne ręce roboty tuż przed weekendem. Pracowitą końcówkę tygodnia zafundowała rynkom Ameryka: o 14.30 pojawi się hit dnia, czyli wskaźnik zatrudnienia w sektorze pozarolniczym we wrześniu – non-farm payrolls (NFP). Inwestorzy czekali na niego już od września, czyli od ostatniego posiedzenia Fed.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS