Indywidualne nauczanie w roku szkolnym 2021/2022 – na jakich zasadach? Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało projekty rozporządzeń.
Indywidualne nauczanie w roku szkolnym 2021/2022
Przedłużenie na kolejny rok szkolny, tj. rok szkolny 2021/2022, możliwości prowadzenia zajęć indywidualnego nauczania bez konieczności bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielami – zakładają dwa projekty nowelizacji rozporządzeń dotyczące indywidualnego nauczania.
Chodzi o projekty nowelizacji rozporządzeń ministra edukacji i nauki: w sprawie indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży oraz w sprawie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży. Trafiły one do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych.
Indywidualne nauczanie w formule zdalnej
Zgodnie z nimi w roku szkolnym 2021/2022, zajęcia indywidualnego nauczania będą mogły być prowadzone bez konieczności bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielami, o ile z wnioskiem w tej sprawie wystąpią do dyrektora szkoły rodzice ucznia albo sam pełnoletni uczeń. Zajęcia będą mogły być prowadzone również w bezpośrednim i indywidualnym kontakcie ucznia z nauczycielem.
Takie rozwiązanie obowiązywało już w roku szkolnym 2020/2021.
Jak czytamy w uzasadnieniu do projektów nowelizacji chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa dzieci objętych indywidualnym obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz dzieci i młodzieży objętych indywidualnym nauczaniem. Jak wskazano, na obszarze Polski nadal obowiązuje stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. “Zatem sytuacja epidemiologiczna w kraju może zagrażać zdrowiu uczniów, w szczególności uczniów, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie mogą uczęszczać do szkoły” – wyjaśniono.
Projektowane nowelizacje mają wejść w życie z dniem 1 września 2021 r.
Dowiedz się więcej z naszej publikacji
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych
Tylko teraz
89,00 zł
99,00 zł
Przejdź do sklepu
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS