A A+ A++

Marek Krzysztofiak SJ – Watykan

Rozbiórki dokonano choć sąd zakazał podejmowania jakichkolwiek działań do czasu wyjaśnienia sprawy przez sąd wyższej instancji. Była ona dla wszystkich zaskoczeniem, gdyż wcześniej parafia nie otrzymała żadnego pisma informującego o planowanych działaniach. Setki zrozpaczonych ludzi patrzyły na niszczenie chrześcijańskich symboli, nadzorowane przez 200 policjantów.

W ostatnim czasie rząd stanowy wprowadził ustawę chroniącą nieautoryzowane obiekty religijne do momentu uregulowania dokumentacji. „Czy prawo to dotyczy tylko niektórych grup religijnych, a mniejszości już nie? Czy tylko chrześcijanie mają taki problem? Skąd ta dyskryminacja?” – pytał abp Peter Machado, przypuszczając, że władze uległy naciskom fundamentalistów, których celem jest zniszczenie atmosfery pokoju i harmonii w wiosce. „Czy jakikolwiek akt życzliwości dla wspólnoty chrześcijańskiej ze strony rządu jest zbyt wielkim oczekiwaniem? Obawiamy się kolejnych takich brutalnych ataków” – stwierdził hierarcha.

To nie pierwszy taki przypadek w stanie Karnataka. Przed tygodniem zniszczono Centrum Świętego Krzyża św. Antoniego. Łącznie, w ciągu ostatnich dwóch lat dokonano sześciu podobnych wyburzeń oraz systematycznie atakowano kościoły. „Modlimy się i mamy nadzieję, że rząd jednak będzie chronił nasze miejsca kultu i symbole religijne, i że nie będzie nadal ranił uczuć religijnych chrześcijan” – zakończył duchowny.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZabytki związane z 9. Pułkiem Strzelców Konnych trafiły do Regionalnej Izby Historycznej w Zambrowie
Następny artykułPremiera 2022: Ducati XDiavel Nera – limitowana edycja