A A+ A++

Indie: największy na świecie park energii odnawialnej

28.01.2021r. 13:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka

Indie już od kilku lat mocno inwestują w rozwój energii odnawialnej. Ambitny cel kraju zakłada zwiększenie potencjału energetycznego OZE do poziomu 175 GW w 2022 roku. Wszystko wskazuje na to, że Indie są na dobrej drodze. Premier Narendra Modi deklaruje stworzenie największego na świecie parku energii odnawialnej!


Park najjaśniejszy pod słońcem
Ogromny projekt powstaje w regionie Kutch w zachodniej części Gudżaratu, drugim po Maharasztra najbardziej uprzemysłowionym stanie w Indiach. Obejmie powierzchnię ponad 72 000 ha, czyli wielkość Singapuru. W skład projektu wejdą panele fotowoltaiczne, magazyny energii i wiatraki.

– Hybrydowy park energii odnawialnej będzie największy na świecie i będzie generował 30 000 megawatów energii. Bezpieczeństwo energetyczne i wodne są kluczowe w XXI wieku. Dwa główne projekty parku energii odnawialnej i zakładu odsalania, które zostały dziś zainaugurowane w Kutch, są krokami w kierunku ich osiągnięcia – powiedział premier Modi, otwierając w połowie grudnia park energetyczny.

Inwestycja, która zaprocentuje
Projekt energetyczny ma odpowiadać za dużą część ambitnego celu Indii, jakim jest wytwarzanie 175 GW energii odnawialnej do 2022 roku i 450 GW do 2030 roku. Inwestycja pomoże krajowi w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla nawet o 50 milionów ton rocznie. Natomiast zakład odsalania, który powstanie obok parku będzie w stanie przetwarzać 100 milionów litrów wody dziennie, co jest bardzo istotne dla osób mieszkających w tym suchym regionie.

Ambitne cele
W związku z dużym zaludnieniem Indii, zapotrzebowanie na energię elektryczną jest wysokie. Kraj, chcąc sprostać wyzwaniu, podjął się wielu inwestycji w odnawialne źródła energii, które mają być kluczem do energetycznej transformacji państwa. W raporcie Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) możemy przeczytać, że Indie mają szansę zostać czwartym pod względem wielkości rynkiem OZE na świecie. Zgodnie z przewidywaniami, szesnastoprocentowy udział przypadnie fotowoltaice, piętnastoprocentowy – energetyce wiatrowej, a siedmioprocentowy – hydroenergetyce.

Źródło: swiatoze.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak wybrać najlepsze damskie ubrania w dużych rozmiarach?
Następny artykułRząd luzuje część obostrzeń