A A+ A++

Apple zawsze podchodzi z wielką dozą ostrożności przy wprowadzaniu nowych rozwiązań. Rynek zaczął jednak okropnie pędzić pod względem wszelkich usług zasilanych sztuczną inteligencją. Znamy już takie, które po pobraniu kilkusekundowej próbki czyjegoś głosu, potrafią z niego od razu korzystać. Wystarczy wpisać dowolny tekst i możemy usłyszeć, jak nasz głos wypowiada określoną kwestię. Apple pracuje nad podobnym rozwiązaniem. Chce jednak wprowadzić tę funkcję do iMessage.

Już niebawem korzystając z iPhone’a będziesz mógł usłyszeć prawdziwy głos nadawcy w iMessage. Apple opracowuje nowe rozwiązanie.

iMessage doczeka się niebawem odczytywania wiadomości głosem nadawcy. Apple pracuje nad patentem [1]

iPhone 12 Mini z działającym złączem USB-C. Interesująca modyfikacja smartfona firmy Apple

Oczywiście w aplikacji iMessage od dawna jest dostępna funkcja odczytywania przychodzących wiadomości na głos, poprzez Siri. Jednak tym razem ma to być coś specjalnego, a jednocześnie coś, co zdążyliśmy już dość dobrze poznać. Z wniosku patentowego, który złożyło właśnie Apple, możemy się dowiedzieć, że chodzi o zamianę wiadomości tekstowej iMessage, w głosową. Jednak odczytana ma zostać za pomocą głosu nadawcy, który dostarczy jego próbkę. Nadawca będzie mógł więc nagrać swój głos i zapisać plik na urządzeniu. Następnie odbiorca wiadomości zobaczy monit z pytaniem, czy oprócz wiadomości tekstowej, zechce usłyszeć też głosową. Odbierany jest model głosu, który po akceptacji zostaje zapisany. 

iMessage doczeka się niebawem odczytywania wiadomości głosem nadawcy. Apple pracuje nad patentem [2]

Apple iPhone 14 Pro Max – wiemy, ile kosztuje wyprodukowanie jednej sztuki smartfona. To tylko mniejsza część pełnej ceny

Stworzony więc zostaje profil symulacji głosowej konkretnej osoby, który następnie jest wykorzystywany do odczytywania wszystkich wiadomości. Użytkownik może też stworzyć samodzielnie taki model głosowy i wysłać drugiej osobie. W zamyśle ma to posłużyć do lepszej komunikacji. W końcu, kiedy słyszymy głos bliskiej osoby, bardziej wpływa to na nasze odczucia i jesteśmy w stanie bardziej się zaangażować w rozmowę. Twórcami całego patentu są Qiong Hi, Jiangchuan Li i David A. Winarsky. Każdy z nich jest w jakiś sposób zaangażowany w tematykę uczenia maszynowego czy zamiany tekstu na mowę. Jest cień szansy, że patent nie dojdzie do realizacji, jednak ostatnie działania firmy w zakresie jej rozwoju (szczególnie aspekty związane z SI) pokazują, że Apple również chce iść w tę stronę.

Źródło: Apple Insider

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBrzesko. Babski Comber w Mokrzyskach – ZDJĘCIA, WIDEO
Następny artykułUczennica IV LO z Łukowa zwyciężczynią Wielkiego Konkursu Chemicznego