Czym jest laserowa korekcja wzroku?
Laserowa korekcja wzroku to szereg różnych zabiegów, które umożliwiają wyeliminowanie wyżej wspomnianych wad. Dzięki tym zabiegom można wpłynąć na kształt rogówki, co prowadzi do lepszego skupiania promieni światła na siatkówce. To natomiast skutkuje poprawą widzenia.
Nowoczesny sprzęt i aparatury zwiększają znacznie precyzję laserowej korekcji wzroku. Efekty są zauważalne niemalże natychmiast po zakończeniu zabiegu.
Jedne z najczęściej wykonywanych procedur, to FemtoLASIK, LASEK, EBK oraz PRK. Sprawdź, jaka będzie cena laserowej korekcji wzroku w zależności od tego, czy pacjent zdecyduje się na zabieg w Polsce, czy za granicą?
Metoda FemtoLASIK
Metoda FemtoLASIK jest tak zwaną metodą głęboką, podczas której nie dochodzi do usunięcia nabłonka, a jedynie do jego minimalnego odsłonięcia. Umożliwia to usunięcie dużej wady przy jednocześnie szybszej rekonwalescencji po zabiegu. Ta metoda jest przeznaczona dla osób z krótkowzrocznością do -12 dioptrii, nadwzrocznością do +6 dioptrii oraz z astygmatyzmem do 6 dioptrii.
Koszt wykonania omawianego zabiegu w Polsce to około 9900 złotych w przypadku zdiagnozowania wady obojga oczu. W zależności od indywidualnego przypadku koszt zabiegu może wzrosnąć o około 1000 złotych. Jest to koszt dodatkowy, jaki ponoszą pacjenci z astygmatyzmem mieszanym, krótkowzrocznością powyżej sfery -6,00 lub z dalekowzrocznością powyżej sfery +2,50.
Jeśli natomiast chodzi o koszt tej procedury za granicą, przykładowo w Niemczech należy liczyć się z wystawieniem rachunku na kwotę od około 1200 euro na jedno oko (około 5200 złotych). W Wielkiej Brytanii, a dokładniej w Londynie, można spodziewać się ceny wynoszącej nawet 1990 funtów za jedno oko (około 10 200 złotych).
Metoda LASEK
Metoda LASEK to tak zwana metoda powierzchniowa. Stosowana od lat i uznawana za procedurę tradycyjną, opiera się na usunięciu nabłonka rogówki. W tym celu stosuje się specjalny roztwór alkoholu. W kolejnym kroku przeprowadza się modelowanie rogówki. W ten sposób koryguje się zazwyczaj niewielki astygmatyzm i krótkowzroczność.
Koszt wykonania omawianego zabiegu w Polsce na oboje oczu to około 6900 złotych. W Londynie takie zabieg kosztuje około 1300 funtów za jedno oko (ok. 6700 złotych), a w Niemczech około 499 euro za jedno oko (ok. 2150 złotych).
Metoda EBK
Metoda EBK również należy do metod powierzchniowych. W tej procedurze konieczne jest usunięcie nabłonka rogówki, a następnie korzysta się z lasera excimerowego podczas modelowania rogówki. W ten sposób można skorygować krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Następnie dochodzi do regeneracji nabłonka. Na ten zabieg kwalifikuje się jednak niewielka liczba pacjentów ze względu na zakres korekty, jaki on umożliwia. W Polsce koszt takiego zabiegu to około 8900 złotych dla dwojga oczu. Znacznie rzadziej ta metoda jest praktykowana za granicą.
Metoda PRK
Metoda PRK jest stosowana u pacjentów, których rogówka jest stosunkowo cienka, a przeprowadzenie zabiegu wymaga dużej precyzji i innowacyjnego sprzętu. Wymodelowanie rogówki wymaga zatem wcześniejszego usunięcia nabłonka. Odnawia się on w trakcie rekonwalescencji. Zabieg ten jest także rekomendowany osobom uprawiającym sporty kontaktowe. W Polsce koszt tej procedury to około 6900 złotych. W Anglii natomiast należy zapłacić około 1490 funtów (ok. 7700 złotych) za jedno oko, a w Niemczech od 1500 euro (ok. 6500 złotych) za jedno oko.
Warto mieć na uwadze, iż chęć wykonania dowolnej procedury za granicą wiąże się także z dodatkowymi kosztami, jak bilety lotnicze, zakwaterowanie, czy ubezpieczenie.
Źródła:
https://wim.mil.pl/klinika-okulistyki/chirurgia-refrakcyjna/laserowa-korekcja-wad-wzroku/
Laserowa korekcja wzroku – cena. Ile kosztuje ten zabieg okulistyczny? Poznaj nasz cennik
https://betterview.co.uk/pricing/
https://duesseldorf-augenlasern.de/augenlasern-kosten/
https://www.optimalvision.co.uk/lasek-eye-surgery
https://www.optimalvision.co.uk/laser-eye-surgery-costs
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS