A A+ A++

Pobyt w szpitalu z pewnością nie jest przyjemnym doświadczeniem. Niejednokrotnie pociąga również za sobą dodatkowe koszty, nawet jeżeli korzystasz ze składek z ubezpieczenia zdrowotnego. Z tego względu niektóre osoby decydują się na wykupienie dodatkowej polisy. Zyskujesz dzięki niej gwarancję otrzymania finansowania za każdy dzień spędzony w placówce medycznej. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać takie środki? Na czym dokładnie polega dodatkowe, prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Ile to kosztuje?

1. Ubezpieczenie zdrowotne na wypadek pobytu w szpitalu – jak to działa?

2. Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu?

3. Wypłata środków

Nawet jeżeli ty lub twoi bliscy podlegacie obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego i płacicie składki, dodatkowa polisa może się przydać. Sporo informacji na jej temat znajdziesz na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/ubezpieczenie-od-pobytu-w-szpitalu/433.html.

Ubezpieczenie zdrowotne na wypadek pobytu w szpitalu – jak to działa?

Ubezpieczenie na wypadek hospitalizacji możesz wykupić w towarzystwie ubezpieczeniowym jako osobny produkt lub jako dodatek do polisy na życie. Jego działanie jest proste: za każdy dzień spędzony w szpitalu – ze względu na chorobę, wypadek lub zabieg operacyjny – otrzymasz konkretne środki, nawet kilkaset złotych. To dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, które działa poza ubezpieczeniem zdrowotnym finansowanym w ramach NFZ. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie każdy pobyt w placówce medycznej jest kwalifikowany jako zdarzenie ubezpieczone.

Szczegółowe uzgodnienia znajdziesz w podpisanej umowie. Każde towarzystwo dokładnie definiuje, jaki rodzaj hospitalizacji umożliwia wypłatę świadczenia. Na liście wykluczeń przeważnie uwzględnia się:

  • hospicja i placówki dla przewlekle chorych,
  • oddziały odwykowe i placówki leczenia odwykowego,
  • sanatoria i uzdrowiska,
  • ośrodki, szpitale i oddziały rehabilitacyjne,
  • oddziały dzienne.

Najczęściej pobyt uprawniający do wypłaty środków musi trwać przynajmniej 4 dni. Zdarza się, że świadczenie będzie wypłacony także za krótszy pobyt, ale dotyczy to chemioterapii, radioterapii lub pobytu na oddziale intensywnej terapii po nieszczęśliwym wypadku.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu?

Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne nie jest dużym wydatkiem. Mimo że oferty towarzystw są do siebie zbliżone, bo i pole manewru finansowego pozostaje raczej niewielkie, mogą różnić się w dość istotnych szczegółach. Niektóre z nich zweryfikujesz, korzystając z porównywarek, takich jak ubezpieczeniaonline.pl. Uzyskasz jednak w ten sposób jedynie orientacyjne wartości. Znaczna część towarzystw posiłkuje się szeregiem indywidualnych kryteriów: wiekiem, stanem zdrowia, ryzykiem zachorowania.

Duże znaczenie ma to, czy wykupujesz taką polisę indywidualnie czy w ramach ubezpieczenia na życie oraz czy dołączysz do niej pakiet ubezpieczenia zdrowotnego członka rodziny. Te wszystkie zmienne mają wpływ na to, ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne wykupione w ramach dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego, wykraczającego poza świadczenia proponowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wypłata środków

Towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacą pieniądze – od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych – za każdy dzień leczenia szpitalnego. Całość zostanie jednak przekazana na twoje konto łącznie, jako suma za wszystkie dni spędzone w hospitalizacji. Warunkiem niezbędnym do przekazania środków jest przedstawienie wypisu ze szpitalu, w którym określono czas leczenia. Oznacza to więc, że odszkodowanie zostanie ci wypłacone już po zakończeniu leczenia.

Materiał promocyjny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWłochy: W życie wchodzi obowiązek przyjmowania płatności kartą
Następny artykułUczniowie klas mundurowych złożyli ślubowanie