A A+ A++

Mimo pandemii zainteresowanie rywalizacją przerosło oczekiwania:

Co bardzo nas cieszy, na konkurs się zgłosiło ponad 100 wykonawców z całej Polski. Są to dzieci i młodzież w wieku od 11 do 25 roku życia. W tym roku konkurs obejmuje również studentów. Jest taka nowość, jest stworzona kategoria. Wszyscy oni potrzebują muzyki na żywo i grania dla publiczności na żywo, dla jurorów. Ten trudny czas, który – mam nadzieję – jest za nami, pokazał to tym bardziej, że interakcja z publicznością jest niezbędna

– mówi dyrektorka konkursu Aleksandra Szwejkowska-Belica. Całe skrzypcowe wydarzenie zagości w salach Zespołu Szkół Muzycznych im. Żebrowskiego przy ul. Jasnogórskiej. Tutaj odbędą się przesłuchania i jurorzy wybiorą laureatów, najlepszych posłuchamy 14 listopada podczas koncertu finalistów:

Obowiązkowo musi być jeden utwór kompozytora polskiego, część repertuaru mogą wybrać dowolną. Do wysłuchania będą na żywo na terenie Zespołu Szkół Muzycznych. Nasza szkoła jest organizatorem tego konkursu i rzeczywiście jest to 3. edycja – 12 listopada, od rana do wieczora będą przesłuchania, również 13, 14 do południa, a wieczorem o godz. 18:00 koncert laureatów.

Konkurs dotąd spotkał się z ciepłym przyjęciem samych uczestników i wśród pedagogów. Całość będzie miała też swoją internetową transmisję, a imprezę poleca Radio Jura. Do uczestnictwa i słuchania utalentowanej młodzieży zachęcała dyr. konkursu Aleksandra Szwejkowska-Belica.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSkorupa: Sportowcy boją się mówić
Następny artykułDiego Maradona zostawił kilkadziesiąt milionów długów. Będzie licytacja majątku