A A+ A++

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Łodzi? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Igrzyska Wolności to łódzkie wydarzenie, na które co roku ściągają eksperci, naukowcy, aktywiści, politycy i inne ciekawe osoby z całego świata. – Igrzyska w tym roku musimy przenieść na wirtualne areny. Wszystko przez koronawirusa – mówi Błażej Lenkowski, prezes Fundacji Liberté!, która organizuje imprezę. 

Igrzyska Wolności 2020 online

Impreza potrwa trzy dni – od 13 do 15 listopada. Wszystkie wydarzenia, które będą odbywać się symultanicznie, będzie można śledzić przez internet. Wystarczy wejść na stronę www.liberte.pl lub www.igrzyskawolnosci.pl. Organizatorzy nie będą pobierać od odbiorców żadnych opłat. Nie ma też  konieczności wcześniejszej rejestracji. Sygnał będzie udostępniany także w serwisach społecznościowych partnerów medialnych. 

Transmisje wydarzeń będą prowadzone równolegle z wykorzystaniem siedmiu kanałów. Dwa z nich zapewnią symultaniczne tłumaczenie z i na język angielski.

– Naszą misją jest dotrzeć do jak największej liczby osób w kraju i za granicą z atrakcyjnym i merytorycznym przekazem. W ten sposób, zamiast wyłącznie debatować o roli mediów, symbolicznie stworzymy Nowe Media Publiczne w takim kształcie, w jakim sami chcielibyśmy je widzieć – mówi Lenkowski. 

Zanim organizatorzy postanowili, że w związku z trudną sytuacją epidemiczną, cała impreza odbędzie się w internecie, ruszyła sprzedaż karnetów.

Wszyscy, którzy zdążyli już kupić wejściówki, mogą zgłosić się do organizatora o zwrot pieniędzy. Fundacja Liberté! zachęca jednak, by wpłaconą kwotę przekazać jako wsparcie realizacji przyszłorocznej edycji.

– Taka pomoc w kolejnych trudnych pandemicznych miesiącach będzie dla nas, podobnie jak dla innych podmiotów prowadzących działalność społeczną i kulturalną, więcej niż potrzebna – tłumaczy Lenkowski. 

Co w programie Igrzysk Wolności?

Tegoroczny temat główny Igrzysk Wolności to „Świat po pandemii”.

Poruszane będą też tematy związane m.in. z prawami kobiet, w tym obecnej sytuacji dotyczącej zaostrzenia prawa aborcyjnego, sytuacją społeczno-polityczną na Białorusi i w Rosji, suwerennością cyfrową państw, międzynarodowym wyścigiem technologicznym i globalizacją.

– Liczymy, że będziemy mieć sporą oglądalność, bo program – paradoksalnie – jest chyba najciekawszy w całej historii Igrzysk Wolności

– mówi Lenkowski. 

Dokładny program imprezy jest nadal w przygotowaniu.

Informacje o kolejnych – potwierdzonych już – punktach programu można śledzić na stronie internetowej imprezy oraz na Facebooku. 

Wśród gości, którzy potwierdzili już swój udział, są m.in. Helena Dalli – komisarz Unii Europejskiej ds. równości, brytyjski historyk Norman Davies, europarlamentarzysta, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego i były premier RP – Jerzy Buzek, reżyserki: Agnieszka Holland i Małgorzata Szumowska, pisarki: Mira Marcinów i Dominika Słowik. A także Peter Pomerantsev specjalizujący się w tematyce propagandy i rozwoju mediów publicysta, pracownik naukowy London School of Economics, poza tym pisarz i fotograf Filip Springer.

Wśród gości Igrzysk Wolności 2020 są też amerykański autor, publicysta związany z magazynem „The New Yorker” – Adam Gopnik, redaktor naczelny gazety “Wyborczej” – Adam Michnik oraz redaktor naczelny “Newsweek Polska” – Tomasz Lis. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGmina Gawłuszowice: Miał ponad 2 promile i jechał motorowerem
Następny artykułZwycięstwo wyszarpane Trumpowi nie rozwiązuje problemu. Bo to nie Trump był jego przyczyną