A A+ A++

W sobotni poranek w budynku Areny Ostrów zjawili się nauczyciele, którzy zdecydowali się przyjąć szczepionkę AstraZeneca przeciwko COVID-19. Wielu z nich przyszło tam z nadzieją, że podany preparat pozwoli szkolnej społeczności szybko wrócić do normalności.

Arena Ostrów wypełniła się dzisiaj nauczycielami, którzy zadeklarowali swoją chęć na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Drzwi hali widowiskowo-sportowej otworzyły się o godzinie 9.00. Pierwszy etap to obowiązkowe mierzenie temperatury, podanie swoich danych osobowych i wypełnienie stosownych formularzy.

Pedagodzy przed szczepieniem odbyli jeszcze krótką rozmowę z lekarzem i zasiedli na krześle, odsłaniając lewe ramię. Szczepienie trwało zaledwie kilkanaście sekund.

Wielu z nich nie bało się reakcji poszczepiennej, a poddanie się szczepieniu uznaje za dobry i ważny krok w powrocie do normalności. – Będziemy spokojniejsi. Wolę przecierpieć te 48h, niż bać się zakażenia i być może ciężkiego przebiegu COVID-19. Robię to także z myślą o moich bliskich – powiedział portalowi wlkp24.info jeden z nauczycieli. – Mam trójkę dzieci i wszystkie mają w tej chwili naukę zdalną. Ja też prowadzę takie lekcje. Wszyscy jesteśmy już tym zmęczeni i liczę, że już niedługo będziemy mogli wrócić do normalnej nauki – dodała kolejna z grona pedagogów.

Coraz częściej słyszy się, że samopoczucie osób zaszczepionych preparatem firmy AstraZeneca nie jest najlepsze. Występuje wysoka gorączka, osłabienie, bóle mięśni. Bardzo poważne reakcje poszczepienne występują jednak niezmiernie rzadko i jest to promil z grupy wszystkich podanych szczepionek.

Minister Michał Dworczyk odpowiedzialny za program szczepień poinformował o kolejnych datach związanych z zakończeniem i rozpoczęciem szczepień kolejnych grup Polaków. Jeśli nie pojawią się nieoczekiwane zdarzenia, plan ma wyglądać następująco:

  • 7 marca ma się zakończyć proces szczepień nauczycieli.
  • 7 marca ma się rozpocząć szczepienie uzupełniające kadry medycznej.
  • 15 marca ma się rozpocząć szczepienie osób przewlekle chorych (grupa 1B) – szczepionki firm Pfizer i Moderna.
  • 22 marca ma się rozpocząć szczepienie służb mundurowych (grupa 1C).
  • 22 marca ma zostać uruchomiony proces zapisów dla pacjentów 60-65 lat – szczepionki firmy AstraZeneca.

Niestety, podczas wczorajszej konferencji prasowej Adam Niedzielski, Minister Zdrowia poinformował, że mamy już do czynienia z trzecią falą epidemii w Polsce. Dodatkowo w okolicy Suwałk potwierdzono południowoafrykański wariant koronawirusa. Szef resortu niedługo ma przedstawić także zmiany dotyczące noszenia maseczek. Nie będziemy już mogli zasłonić nosa i ust przyłbicą lub szalikiem. W grę będą wchodzić jedynie maseczki. – Co do rodzaju noszonych maseczek, ma być to miękka forma rekomendacji rady medycznej – wyjaśnił minister zdrowia.

CZYTAJ: Mutacja południowoafrykańska w Polsce! Co dalej z przyłbicami i maseczkami?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDepartament Stanu USA nie zaproponował nowych sankcji dla Nord Stream 2
Następny artykułJechała z małym dzieckiem. Auto wpadło w poślizg