Nasza reprezentantka była zdecydowaną faworytką spotkania, lecz już pierwsze starcie tenisistek – podczas US Open pokazało, że z pewnością nie będzie to mecz łatwy. Wtedy Niemka “urwała” liderce rankingu seta, a tym razem była o krok od dokonania tej sztuki. Po przegranej w pierwszym secie (4:6), w drugim długo prowadziła z przewagą przełamania, ale przy stanie 5:3 na korzyść Niemeyer Świątek zaczęła w wielkim stylu odrabiać straty. Wygrała cztery kolejne gemy i rozstrzygnęła na swoją korzyść cały mecz. W drugiej rundzie zmierzy się z Kolumbijką, Camilą Osorio.

Skrót spotkania Igi Świątek zobaczyć można poniżej:

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy pokonując Jule Niemeier 6:4, 7:5/PRESS ASSOCIATION /© 2023 Associated Press

To nie był dla Świątek łatwy mecz

Iga Świątek/

Tuż po spotkaniu Polka bardzo cieszyła się z końcowego rozstrzygnięcia, choć podkreślała, że nie był to dla niej pojedynek łatwy. – Wiedziałam, że rywalka potrafi świetnie serwować. Spychała na mnie presję, ale myślałam o tym, jak mogę wywrzeć nacisk na nią – komentowała “na gorąco”.

Pojedynek z Niemką zapisze się w pamięci nie tylko z uwagi na końcowy wynik, ale i jedno ze zdjęć, jakie w jego trakcie wykonano naszej reprezentantce. Jego autorem jest Quinn Rooney. Ujęcie zyskało tak duże uznanie, że na swoim profilu zamieściła ją jedna z największych agencji fotograficznych świata. Jej profil obserwuje ponad 800 tysięcy użytkowników.

Kolejny mecz podczas Australian Open Świątek rozegra prawdopodobnie w środę. Dotąd jej najlepszym wynikiem w tym turnieju wielkoszlemowym jest półfinał, do którego dotarła w ubiegłym roku. Wcześniej docierała do czwartej rundy (2021) i dwukrotnie do drugiej (2019, 2020).

As Sportu 2022. Bartosz Zmarzlik kontra Anna Kiełbasińska. Kto zasługuje na awans? Zagłos … czytaj dalej