Przed nami tydzień pełen kolorów. Mieszkańcy Pabianic i okolic znów będą mogli usłyszeć brzmienie muzyki z najodleglejszych zakątków świata. Celebrowanie folkloru rozpoczniemy w czwartek. Wydarzenie potrwa do niedzieli.
W tym roku powiat odwiedzą tancerze z: Meksyku, Boliwii, Kazachstanu, Kolumbii, Indii, Chile, Słowacji, Demokratycznej Republiki Konga. Na scenie nie zabraknie też naszego polskiego folkloru.
Świętowanie rozpocznie Etnoparada. Po kilku latach remontów, ulica Zamkowa znów wypełni się korowodem roztańczonych zespołów. Artyści wyruszą spod Kościoła NMP o godz. 16.00 do ulicy Lipowej. Następnie o godz. 17.00 w Sali Koncertowo-Balowej Pawelana odbędzie się ceremonia otwarcia (za okazaniem bezpłatnej wejściówki – do nabycia w GDK w Bychlewie).
Koncerty w Bychlewie – siedzibie festiwalu – zaplanowano na piątek i sobotę. Po występach przygotowano dodatkowe atrakcje. W piątek o godz.20.30 przeniesiemy się w góry – na „PoTańcówkę pod Gwiazdami”. Zagrają dla nas najlepsze kapele góralskie. Natomiast w sobotę o godz. 21.00 będziemy mogli zabawić się na „Latino Night” przy gorących rytmach salsy, samby, cumbia, vallenato czy merengue.
W niedzielę gwiazdy POLKI przeniosą się na scenę w Lutomiersku. Koncert zacznie się tam o godz. 16.00.
Przy festiwalu organizowane są również imprezy towarzyszące: happeningi, wystawy czy też warsztaty taneczne. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Lorentowicza w Pabianicach 3 lipca o godz.18.00 obędzie się spotkanie ze znanym dziennikarzem National Geographic, Michałem Cessanisem, pt. „Japonia – wyprawa pociągiem do świętej góry Fudżi”. Konstantynów Łódzki zaprasza z kolei na EtnoTańce z Chile (3.07. – godz.10:30) – wstęp wolny.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest Radosław Kierzek – kierownik ,,Zespołu Pieśni i Tańca Bychlewianka”, a także od niedawna Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim.
Warto przypomnieć, że podczas 6. edycji IFF POLKA otrzymał prestiżowy certyfikat CIOFF, dzięki któremu nasz festiwal znalazł się w gronie najlepszych na świecie.
Do tej pory naszą gminę odwiedzili artyści z: Kenii, Tajlandii, Meksyku, Peru, Chorwacji, Hiszpanii, Indii, Ghany, Bułgarii, Rumunii, Botswany, Nowej Zelandii, Portoryko, Kosowa, Kolumbii, Indonezji, Czech, Serbii, Paragwaju, Słowacji, Włoch, Ukrainy.
Sama idea festiwalu jest wyjątkowa. POLKA uczy – uczy nas przede wszystkim tolerancji, kultury i tradycji.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS