Amerykański gigant chwali się, że nowa technologia pozwala znacząco przyspieszyć obliczenia. Teraz nie będą one trwały miesiące, tylko godziny. To wszystko brzmi wspaniale, ale jak IBM tego dokonał? Otóż inżynierowie odkryli sposób na połączenie środowiska pracy programu Qskit z klastycznym kwantowym przetwarzaniem danych.
Optymalizacja systemu pokazała w testach, że przeprowadzone obliczenia skomplikowanych równań chemicznych trwały zaledwie kilka godzin. Wcześniej komputerowi kwantowemu zajmowało to kilka miesięcy. Co ciekawe, tradycyjne superkomputery w ogóle nie są w stanie takich zadań wykonać, zatem mówimy tutaj o kolejnym dużym kroku ku komercjalizacji takich urządzeń.
Ale to nie koniec sukcesów IBM. Teraz Qskit może przechowywać programy kwantowe do wykorzystania przez inne zespoły badawcze na sprzęcie współpracującym z tą maszyną. IBM zapowiedział, że z dobrodziejstw obliczeń kwantowych technologii Qskit będzie można komercyjnie skorzystać jeszcze w 2021 roku. Jakby tego było mało, w przyszłym roku moc obliczeniowa i wydajność komputerów kwantowych od amerykańskiego giganta ma jeszcze wzrosnąć.
IBM wyznaczył sobie bardzo ambitny cel. W ciągu kilku lat ma opracować komputer kwantowy pracujący na przeszło 1000 kubitów, czyli kwantowych bitach. Firma chce j … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS