W I Mistrzostwach Wielkopolski w Warcabach Bieganych rozegranych w Kórniku w dniu 1.08.2020r. zwyciężył Amadeusz Zyber- Moszak. Tuż za nim na II miejscu uplasował się Tymoteusz Myszuk. Zosia Wideł wywalczyła III miejsce w kategorii kobiet. Pozostali zawodnicy “Roszady”, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu to: Mateusz Wysokiński (VI miejsce w kategorii juniorów) Vivien Zyber- Moszak (V miejsce w kategorii juniorek).

Zawody przeprowadzone były systemem szwajcarskim – 7 rund. Warcabiści po wykonaniu posunięcia, a przed naciśnięciem zegara musieli przebyć dystans 15 metrów. Po przebyciu tego dystansu zawodnik mógł przełączyć zegar.

Mistrzostwa rozegrano w kategorii open. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody finansowe.
Wyłoniono i nagrodzono również najlepszą kobietę i trzy najlepsze juniorki i juniorów do lat 15.

To były pierwsze zawody, w których grając w warcaby 64- polowe, zawodnik musiał wykazać się nie tylko umiejętnościami intelektualnymi ale również fizycznymi- sprawnością fizyczną.