Rozpoczynają się I Małopolskie Dni dla Klimatu. W prawie wszystkich powiatach naszego regionu od połowy kwietnia do połowy maja – a więc w najlepszym czasie na sadzenie drzew – będą trwały spotkania, pikniki, festyny i lekcje pokazowe. Każde z takich spotkań stanie się okazją do rozmowy nt. temat zmian klimatu oraz ich negatywnych skutków, jak również sposobów jak zmienić swoje nawyki aby być bardziej „eko”.
Podczas I Małopolskich Dni dla Klimatu sadzone będą drzewka, które dostarczają najwięcej tlenu. To m.in. buk, klon, robinia akacjowa, dąb, lipa i sosna, a także drzewa owocowe.
Większość wydarzeń odbędzie się w weekend 22-24 kwietnia, w okolicach przypadającego na 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi. Jednak w niektórych powiatach Małopolskie Dni dla Klimatu rozpoczęły się wcześniej. W powiecie suskim rosną już miododajne drzewa, sadzone wraz z lokalnymi kołami pszczelarzy, a mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej i okolic uczestniczyli w Pikniku Dendrologicznym, zazieleniły się także tereny przy wielu szkołach w Krakowie. Aż tysiąc drzewek posadzono w powiecie wielickim, dzięki wydarzeniu zorganizowanym wspólnie z Kopalnią Soli S.A. Wieliczka i Fundację Aeris Futuro.
Małopolskie Dni dla Klimatu w powiecie gorlickim odbędą się w dniach 20-23 kwietnia.
W środę 20 kwietnia o godz. 10.30 rozpocznie się sadzenie drzew z uczniami powiatu gorlickiego oraz leśnikami z Nadleśnictwa Gorlice w Radocynie. W trakcie spotkania będzie można wysłuchać pogadanki o roli drzew dla klimatu i środowiska oraz zwiedzić Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy Lasów Państwowych w Radocynie.
Na czwartek 21 kwietnia o godz. 9.30 zaplanowano wspólne sadzenie drzew i rozmowę o ich roli na terenie Szkoły Podstawowej w Łosiu.
W piątek 22 kwietnia gośćmi LO im. Marcina Kromera w Gorlicach będą pracownicy Magurskiego Parku Narodowego.
Gorlicką odsłonę 1 Małopolskiego Dnia dla Klimatu zwieńczy 23 kwietnia wspólne sprzątanie deptaka rzeki Ropy w Bieczu pod patronatem starosty gorlickiego Marii Gubały. Początek o godz. 10.00.
Więcej informacji TUTAJ
Źródło UMWM
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS