A A+ A++

Twórcy HWiNFO są gotowi do wprowadzenia bardzo wczesnego wsparcia dla procesorów AMD opartych na architekturze Zen 5. Potwierdza to informacja na oficjalnej stronie programu w zakładce “Nachodzące zmiany”. Oznacza to, że twórcy narzędzia znają już najpewniej identyfikatory poszczególnych procesorów. Bardzo możliwe, że w niedługim czasie zobaczymy pierwsze przecieki na temat Zen 5.

Mimo, że procesory AMD Ryzen 7000 (Zen 4) dopiero się pojawiły, Czerwoni, jak i twórcy oprogramowania wybiegają już w przyszłość. W przypadku popularnego narzędzia do monitorowania sprzętu, HWiNFO, mówimy nawet o wstępnie gotowym wsparciu dla układów bazujących na architekturze Zen 5. Informacja na ten temat pojawiła się na oficjalnej stronie programu w zakładce “Nadchodzące zmiany”. Dodanie tej funkcji oznacza, że programiści HWiNFO poznali już najpewniej identyfikatory nadchodzących procesorów Zen 5. Bardzo wczesne wsparcie oznacza, że wykrywanie takich szczegółów, jak częstotliwość pracy, ilość dostępnej pamięci cache, czy nawet liczba rdzeni może jeszcze nie być do końca poprawne.

Nowa aktualizacja programu HWiNFO przyniesie bardzo wczesne wsparcie dla procesorów bazujących na architekturze Zen 5. Informacje o kolejnej aktualizacji narzędzia mówią również o ulepszonym wsparciu dla jednostek Intel Meteor Lake oraz Granite Rapids.

Niemniej jednak możliwe jest określenie, czy mamy do czynienia z układem Zen 5. Nie wykluczone, że niedługo do producentów OEM trafią pierwsze bardzo wczesne próbki inżynieryjne. To z kolei oznacza, iż do sieci zaczną trafiać pierwsze przecieki. Do obsługi procesorów korzystających z architektury Zen 5 niezbędna będzie płyta główna z gniazdem AM5, czyli tym samym, z którego korzystają układy AMD Ryzen 7000.

Warto dodać, że wraz z aktualizacją, HWiNFO otrzyma ulepszone wsparcie dla procesorów Intel Meteor Lake oraz Granite Rapids. Te jednostki będą korzystać z procesu Intel 3 lub Intel 4 i zadebiutują najwcześniej pod koniec przyszłego roku. Premiera serii Granite Rapids zaplanowana jest na 2024 rok. Widzimy zatem, że twórcy narzędzia wybiegają dość mocno w przyszłość.

Zobacz także:





Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBędzie nowy dodatek dla żołnierzy. Wiadomo, ile wyniesie
Następny artykułRządowa porównywarka cen węgla w internecie. Sprawdzamy, czy działa