To był pierwszy mecz Hurkacza w turnieju singla w Indian Wells. W pierwszej rundzie miał wolny los. W Kalifornii gra z dużymi oczekiwaniami. Pierwszą część sezonu może zaliczyć do udanych. Był w IV rundzie Australian Open, niedawno wygrał ATP 250 w Marsylii, a w Dubaju przegrał w ćwierćfinale z liderem rankingu Novakiem Djokoviciem.

Na początek rywal nie był zbyt wymagający. Popyrin (101. ATP) przegrał kwalifikacje. Do turnieju głównego dostał się jako “szczęśliwy przegrany”.

Hurkacz bardzo pewny od początku meczu

Pierwszy set trwał nieco ponad pół godziny – 31 minut. Hurkacz rozegrał go jak wytrawny zawodnik. Całą energię skumulował na finisz. W pierwszej fazie bronił jednego break pointa – w piątym gemie. To był jedyny trudniejszy moment 11. zawodnika na świecie w tym secie.

Prowadząc 4:3 tenisista z Wrocławia wypracował sobie szansę na przełamanie serwisu Australijczyka. Nie zmarnował jej. Decydujący punkt zdobył bardzo pewnie. Po znakomicie rozegranej wymianie zakończył akcję efektownym wolejem przy siatce.

Było 5:3. W następnym gemie Hurkacz zdecydowanie potwierdził swoją dyspozycję serwisową. Nie stracił w nim punktu.

Hurkacz z dwoma niewymuszonymi błędami w drugim secie

Na początku drugiego seta Polak kontynuował dobrą passę. Zaczął od przełamania serwisu Australijczyka. Załamany Popyrin schodząc na przerwę uderzał się rakietą o głowę. Przeżywał trudny moment, ale się nie poddał.

Drugi gem był najdłuższym w meczu. Trwał ponad dziewięć minut. Zawodnicy rozegrali 18 punktów. Hurkacz raz bronił break pointa. Wygrał jednak tego gema – piątego z rzędu.

Australijczyk mimo niekorzystnego wyniku dotrzymywał kroku rywalowi z Polski. Miał widowiskowe zagrania. Był jednak bardzo nieregularny. Popełniał dużo niewymuszonych błędów. W całym drugim secie – 10, przy zaledwie dwóch Hurkacza.

Z taką grą nie mógł zagrozić Polakowi. Półfinalista Wimbledonu z 2021 roku jeszcze raz wygrał gema przy serwisie Popyrina – na wagę zwycięstwa seta i meczu.

Tommy Paul kolejnym rywalem Hurkacza

W trzeciej rundzie przeciwnikiem Polaka będzie Amerykanin Tommy Paul (19. ATP), który pokonał Niemca Jana-Lennarda Struffa (134. ATP) 1:6, 6:3, 6:3.

Hurkacz gra również w deblu. W duecie z Bułgarem Grigorem Dimitrowem zmierzy się z Hindusem Rohanem Bopanną i Australijczykiem Mathew Ebdenem.

Olgierd Kwiatkowski

II runda turnieju ATP Masters 1000 BNP Paribas Open w Indian Wells (pula nagród 8 800 000 dol.)

Hubert Hurkacz (Polska, 9) – Alexei Popyrin (Australia) 6:3, 6:3